It is currently Thu 28. Mar 2024 16:13:03

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Wed 04. May 2022 18:04:31 
Offline

Joined: Sat 03. Jan 2015 17:53:50
Posts: 67
Ahoj, chtěl bych poradit jak správně eliminovat překmitnutí ocasu, pokud rychleji pohnu s kniplem vrtulky na stranu a vrátím ho zpět, tak ocas dost překmitne cca 20cm a vrátí se zpět.
Jedná se o turbínovou polomaketu s váhou 24 kg, mám vše osazené servy futaba BLS 175 SV (rychlost je 60 stupňů/0.12s), frekvenci mám nastavenou na 200Hz,zpoždění 6, dynamika 5, a zisk 71.

Jelikož se vším látám klidně, žádné 3D, tak při nastavování zisku nikdy nechodím na max. hranici kdy ocas začne kmitat a pak to snížím. Vždy přidávám tak, abych při svém stylu letu při prudším přidání kolektivu byl ocas na místě a neuhnul.Navíc si u tak velkého modelu nedokážu představit, jak bych s tím přistál kdybych zisk hoodně přešvihl a ocal se mi splašil.

Chtěl bych poradit co je nejúčinější. Jestli mám snižovat dynamiku a nechat zpoždění nebo naopak, popřípadě obě hodnoty.Už jsem zkoušel snížit jen dynamiku, ale moc to nepomohlo.

Dle mě je asi velká dynamika, jednotka hned přidá maximální výchylku.

Díky moc


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 15. May 2022 21:04:44 
Offline

Joined: Sat 03. Jan 2015 17:53:50
Posts: 67
Nastavil jsem zisk v tx 94 procent a dynamiku vrtulky na 3 a zpoždění vrtulky na 2( dle návodu je hodnota 2 pro rychlé serva ale já mam pomalé servo 0.12 s/60st. Nicméně pro serva se střídavým motorem je doporučeno 0-2.

Ocas se zlepšil ale stále trochu překmitává. Takže ve spiritovi jsem dal násobení zisku 1.5x a v tx jsem snížil na 63 ( 1.5x63=94) a zkusím ještě přidat. Nebo mám přidat dynamiku nebo zpoždění?Moc nerozumím tomu zpoždění 0-2 pro rychlá serva a serva se střídavým motorem - co je rozhodující?

Byl jsem varován že při zisku nad 90 procent se nevypíná záchrana, je to blud nebo se taková chyba vyskytuje/ vyskytovala?


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .