It is currently Thu 28. Mar 2024 23:14:23

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Sun 04. Apr 2021 8:55:23 
Offline

Joined: Sat 03. Apr 2021 21:04:00
Posts: 5
Dobrý den,
pokud připojím Spirit pro přes s.bus, tak v Spirit diagnostice vidím, že můj první kanál je spirit ch2, můj ch2 je spirit ch3 a ch3 je spirit ch1. Další kanály si číselně odpovídají. Je to normální (protože Spektrum)? Nebo dělám něco špatně?
Std, s.bus-PWM převodníky ukazují, že posílám správná čísla kanálů.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 04. Apr 2021 10:37:57 
Offline
User avatar

Joined: Sun 09. Jun 2013 13:14:17
Posts: 962
Location: Plzeň
Zdravím, jaký máte verzi fw v jenotce?

_________________
Spirit System (Spirit W1, RS & GTR & all the others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 04. Apr 2021 12:10:24 
Offline

Joined: Sat 03. Apr 2021 21:04:00
Posts: 5
Na to jsem zapomněl.
v jednotce je 3.2.2 - to poslední, co "Spirit Settings" našel - pořídil jsem Spirit Pro z druhé ruky, nainstaloval do PC Spirit settings a ten se dožadoval updatu, tak jsem ho udlělal...

Před chvílí jsem jednotku "zavisel" v 450 bezpádle a zdá se bez problémů.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat 10. Apr 2021 7:20:57 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12213
Dobrý den,

pokud se kanály pohybují v Diagnostice správně, tak by mělo být vše v pořádku.
S výchozím nastavením by to mělo být OK.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat 17. Apr 2021 12:40:13 
Offline

Joined: Wed 11. Nov 2015 16:46:48
Posts: 108
prikrylm wrote:
Dobrý den,
pokud připojím Spirit pro přes s.bus, tak v Spirit diagnostice vidím, že můj první kanál je spirit ch2, můj ch2 je spirit ch3 a ch3 je spirit ch1. Další kanály si číselně odpovídají. Je to normální (protože Spektrum)? Nebo dělám něco špatně?
Std, s.bus-PWM převodníky ukazují, že posílám správná čísla kanálů.
Ahoj. Předpokládám, že jedeš na Frsky. Tam opravdu na sbusu dojde k přehození tak jak píšeš. Důležité je si to pak nezmatlat třeba při přechodu z jiného nebo odchodu na jiný systém. Jinak to nemá vliv na nic.

Edit:
Teď koukám, že píšeš Spektrum. To je zajimavé, na spektrumu mi to sedělo. Nicméně to bude to samé jak u Frsky


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 18. Apr 2021 9:44:15 
Offline

Joined: Sat 03. Apr 2021 21:04:00
Posts: 5
sampoalphascan wrote:
Ahoj. Předpokládám, že jedeš na Frsky. Tam opravdu na sbusu dojde k přehození tak jak píšeš. Důležité je si to pak nezmatlat třeba při přechodu z jiného nebo odchodu na jiný systém. Jinak to nemá vliv na nic.

Edit:
Teď koukám, že píšeš Spektrum. To je zajimavé, na spektrumu mi to sedělo. Nicméně to bude to samé jak u Frsky

Jedu přes FrSky přijímač, ale všechna ostatní s.bus zařízení fungují dle předpokladů. A nemyslím si, že je víc "norem" s.bus.

Pošlu kanál 1, nějaký monitor zařízení ukazuje, že se hýbe to, co označují kanálem jedna. Vyzkoušeno mám na KK řídící jednotce, na s.bus-PWM převodníku (dva různé), Naza M-Lite.

Schválně jsem zkoušel i jiné s.bus přijímače - konkrétně FlySky a OrangeRX. Opět všechny fungují stejně. Na jiných zařízeních jak Spirit Pro je první kanál prvním kanálem.

Spektrum jsem zmínil proto, protože používá TAER pořádí kanálů, zatímco třeba Futaba AETR. U některých BNF modelů se tak muselo dávat pozor na pořadí kanálů a "neodpovídaly" si podobným způsobem jako u Spiritu. A vzhledem k tomu, že Spirit Pro umí fungovat na DSMX satelity, napadlo mě, že by mohlo být pořadí kanálů přizpůsobené jim. Už tu žádný takový satelit nemám, takže nevyzkouším.

Takže beru to tak, že pořadí je takové jaké je "protože Spektrum" a nemám s tím problém.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .