Spirit System
https://www.spirit-system.com/phpBB3/

Prohlížeč letového záznamu
https://www.spirit-system.com/phpBB3/viewtopic.php?f=39&t=2860
Page 1 of 1

Author:  Honza [ Sat 29. Sep 2018 10:08:31 ]
Post subject:  Prohlížeč letového záznamu

Dneska jsem testoval jednotku s trupem letadla na stole (zkoušel jsem eliminovat hlášení "překročen limit" které jsem měl u všech tří kormidel).Tak jsem zvětšoval limity až do krajních mezí, pak jsem jednotku zapnul bez připojení k softwaru a pohyboval pákami kormidel jen v nepatrných výchylkách a po připojení k programu je v hlášení opět překročení limitů - nerozumím tomu jak mohl být tento limit v takovéto situaci překročený.Ale to by ani tak netrápilo jako zničeho nic hlášení "úroveň vibrací je příliš vysoká".Podotýkám, že trup ležel na pracovním stole v dílně, motor samozřejmě nenastartovaný a chodím kolem něj opatrně, do ničeho jsem určitě nedrbnul. Přitom v Logu z létání z předešlého dne je za celý let jen jedno toto hlášení, a to je spalovák na motor OS46 , který vibruje už když čerpám palivo.Dá se to nějak vysvětlit ?
Honza

Author:  ZeXx86 [ Sat 06. Oct 2018 13:05:02 ]
Post subject:  Re: Prohlížeč letového záznamu

Dobrý den,

hlášení o překročení limitů je tam vždy, když jakékoli kormidlo dojde k nastavenému limitu. Takže i když tam mechanicky prostor je, tak to stále bude hlásit. Jednotka je schopna zjistit výchylku pouze vzhledem k tomu co je nastaveno jako limit. Pokud je model na zemi, tak i s tímto hlášením to neznamená žádný problém. Pokud by se hlášky objevovaly v letu, pak už to znamená, že model je již na limitech a rychleji to již v dané situaci nezvládne.

Co se týče hlášení o vibracích, tak pokud se na zemi rychle pohybuje pákami a model se nepatrně hýbe, tak již jednotka provádí měření a může to být vyhodnoceno jako když model letí. Protože model ale nijak nereaguje, páky ale ano a model se chvěje, vytváří to již vibrace, které tam běžně nejsou.
Takže tato hláška, je-li model na zemi, neznamená problém.

Page 1 of 1 All times are UTC + 1 hour
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/