It is currently Sun 12. May 2024 3:16:29

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 41 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: POROVNÁNÍ
PostPosted: Sat 22. Mar 2014 16:54:08 
Offline

Joined: Mon 17. Mar 2014 21:01:28
Posts: 4
Bavarian Demon H3SX vs Spirit system???

Jaké jsou rozdíly v letovém projevu?
Co se týče spolehlivosti?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: POROVNÁNÍ
PostPosted: Sat 22. Mar 2014 17:27:18 
Offline
User avatar

Joined: Sun 09. Jun 2013 13:14:17
Posts: 970
Location: Plzeň
No byl jsem už u dvou překlopení se heli s HC3SX, ani u jednoho se Spiritem.... Spirit je odolnější na vibrace.
HC3SX také na stole občas divně kope do serv, serva se mě zdají že chodí "kostrbatě" oproti Spiritovi.
Spirit je menší .... a levnější. ;)
Letový projev se těžko posuzuje, lze u obou nastavit různé chování, každému pilotovi vyhovuje něco jiného.

P.S. také nechci porovnávat, každý ať si koupí co je mu bližší. Jen kupujte pokud možno nové věci, ne na inzerát. Čert ví kolikrát se už prodávaná jednotka na bazaru "válela" na zemi.

_________________
Spirit System (Spirit W1, RS & GTR & all the others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Last edited by Habásek on Sat 22. Mar 2014 17:52:30, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: POROVNÁNÍ
PostPosted: Sat 22. Mar 2014 17:41:27 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12248
Ja se porovnani zdrzim. Urcite mohu jen potvrdit, ze kazdemu vyhovuje neco jineho.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: POROVNÁNÍ
PostPosted: Sat 22. Mar 2014 19:02:16 
Offline

Joined: Sat 08. Jun 2013 12:16:46
Posts: 889
Naprosto bez emoci a seriozne. Porovnavat ma smysl az posledni verze FW. Aby to bylo objektivni. Zaroven je predpoklad, ze heliny jsou v dobrem mechanickem stavu a elektronika si nedela naschvaly. Existuji totiz kombinace elektroniky, ktere se zrovna moc nemusi. Resil jsem to u obou systemu.
HC jsem letal asi dva roky. Nekolik jednotek a nekolik dalsich letalo okolo me. Celkem asi 8 kusu. Vsechny heliny jsem mel vicemene pod kontrolou. Nikdy s zadnym HC nebyl problem.
Spirita letam 3 kousky a mam ho skoro rok. V T450, Logu 600 a desetikilove makete. Taky ze Spiritem jsem nikdy problem nemel. Ani u jednoho systemu se nestalo, ze by heli spadla kvuli nemu.
Zachrana
U HC se da oblbnout. Pokud clovek vi jak na to, tak na pockani. Zacatecnikovi nebo mirne pokrocilemu se to ale nepovede. U Spirita zachrana funguje na 100%. Opakuji, je dulezite mit heli v poradku.
Let
Tezko presne porovnavat. Strasne zalezi na cloveku, co chce a jak si to dokaze naladit ke svym potrebam. Jak hodne rozumi tomu co dela a s cim hybe.
Vrtulka je u obou systemu hodne podobna. Mozna malicko lepsi u Spirita. Specielne u T450 se mi zda chovani, hlavne drzeni vrtulky lepsi. Na Logu ten rozdil uz neni takovy. Cyklika, tady u me vyhrava Spirit pomerne vyrazne. Je presnejsi. Tezko popsat, ale reakce, zastaveni, zaseknuti, presnost odpovedi, zadne zhoupnuti, drzeni smeru.... Z toho mam pri kazdem letu vylozene radost.
Nejsem spickovy pilot, neni mi dvacet let. Nejake hard 3D uz se nenaucim. Myslim ale, ze letam dostatecne dlouho na to, abych dokazal poznat jak se co chova.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: POROVNÁNÍ
PostPosted: Sat 22. Mar 2014 21:12:36 
Offline

Joined: Mon 17. Mar 2014 21:01:28
Posts: 4
pkotatko: zkousel jste to porovnat v Logu s VBarem?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: POROVNÁNÍ
PostPosted: Sat 22. Mar 2014 22:02:06 
Offline

Joined: Sat 08. Jun 2013 12:16:46
Posts: 889
ne, nezkousel


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: POROVNÁNÍ
PostPosted: Sun 23. Mar 2014 7:28:43 
Offline

Joined: Fri 26. Jul 2013 17:59:07
Posts: 325
Location: Hrádek nad Nisou
Upřímně?
Co čekáš za odpověď?
Všichni, kdo mají se Spiritem odlétáno tolik, aby mohli hodnotit jsou Ti, kteří se podíleli na jeho vývoji a tak logicky i vývoj odráží jejich pocity a tužby.
Bylo by divné, kdyby si někdo naporoučel jak to má fungovat a pak řekl, že jiné bezpádlo se mu líbí víc.
Na druhou stranu, testovacích pilotů bylo opravdu hodně, a tak byl Tomáš nucen vytvořit takový systém, který dokáže pouhou změnou nastavení uspokojit širokou škálu požadavků jednotlivých pilotů.
Nikdy to asi nebude to nejlepší pro každého. Myslím, že nic takového na světě není.

Tak pokud Ti něco řekne porovnání od zainteresovaného člověka, kterej fandí Spiritu, můžu se pokusit nestraně porovnat V-Bar 4.0 (5.3 PRO) a Spirit - vývojovou verzi někdy ze září, od té doby se Spirit mnohonásobně zlepšil.
Zkusil jsem V-Bar v MiniProtosu a už tehdy mi Spirit seděl daleko víc.
Teď mám V-Bar 4.0 v Riccu, se kterym se přiznám skoro nelétám a to ze dvou důvodů.
-Malá heli mne už vůbec nebaví.
-V-Bar mi příjde, že mi do řízení strašně kecá.
Když to přeženu, je to jako bych někomu řikal, co chci, aby zaletěl, místo toho, abych ten obrat řídil sám.
A to mi hrozně vadí.
Spirit proti tomu udělá přesně to, co moje gramlavý ruce provedou s pákama na vysílači.
Ono se u Spirita dá nastavit i podobné chování jako má V-Bar, ale to jsem jen zjistil a hned přenastavil, jelikož mi to nevyhovuje.
V-Bar 5.3 PRO jsem na druhé jednotce upgradenul, zkusil na MPčku a prodal.
Govík byl super, o něco se všechno zlepšilo oproti govíku z reglu, ale to chování bylo stejné a tak šel hned do světa.
Tomáš tvrdí, že lze nastavením Spirita navodit chování podobné jednotlivým systémům konkurence.
U V-Baru to sedí, u HC, Brain atd. nevím, ty jsem mohl zkusit jen na 2, 3, 4 lety na cizí heli.
Rozhodně to ale neplatí o Beastovi, kterej sem provozoval dost dlouho.
Podobné chování napodobit nelze, jelikož Spirit je řádově o několik pater výš.
Musel bych Spirita schválně nastavit co nejhůř, abych se přiblížil.

Body od 1 (nejhorší) do 10 (nejlepší):
Beast - 3 (a to jsem si kdysi myslel, že je perfektní :D )
V-Bar 4.0 - 5
V-Bar 5.3 PRO - 6 (jen díky govíku)
Spirit - 9 (chybí mi govík do spalováku)

Na závěr chci upozornit, že jakékoli porovnání bude vždy subjektivní.
To co se mně líbí a jsem z toho nadšen, to může Tobě vadit tak, že Ti to celé znechutí.

_________________
LA700+Spirit, Logo 550+Spirit, Gaui NX4+Spirit, MiniProtos+Spirit, Ricco+GY 520, FX 30 Fasst


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: POROVNÁNÍ
PostPosted: Sun 23. Mar 2014 9:26:00 
Offline
User avatar

Joined: Sat 04. May 2013 7:31:08
Posts: 790
Location: Český Těšín
Beast a Spirit je neskutečný rozdíl, mněl jsem 2 MB a jak jsem dal spirit do 450, tedy již prodloužené a z motorem na 6s. Tak jsem nechápal jak jiná helina to je. V podstatě co jsem zaletěl na simu, uplně stejně jsem to zaletel ze spiritem, ale z beastem jsem to musel pačkovat jinak, Reakce propojení pák na rádiu a projevu heli je vynikající. Takže za mne, MB zůstal ještě v Sniprovy a po pár letech jsem z ním přestal lítat , než jsem po nějaké době získal dalšího spirita. NO a HC3sx jsem mněl v LA 700, kupoval jsem ho hlavně kvůli záchraně, ale docela jsem dost ladil a pořád to nebylo takové jak jsem si představoval. Neříkám že by to chodilo špatně vrtulka výborna. Na MB ani zdaleka. Ale chybělo mi takové to více pocitu na pákách z letového projevu. No je to jiné než ze Spiritem, ale nadávat na HC3SX nemůžu, nastavení poněkud složitější a pro laika mín srozumitelnější. Asi tak ;) Záchrana u spirita funguje mnohem líp než v HC3SX ale jaksi to krom testování ani nepoužívám :P

_________________
DC-16,Chase 360 Spirit, Sniper II Spirit, LA 700 Spirit, Agile 7,2 Spirit a nějaké letadla


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: POROVNÁNÍ
PostPosted: Sun 23. Mar 2014 9:39:28 
Offline

Joined: Fri 03. May 2013 16:03:45
Posts: 337
Tak ja by som to povedal jednoducho takto:

Lietal som ZYX, Align 3G, MB, VBAR, Brain ale ked sa spravi lepsia reklama a vyskusa Spirita aj nejaky svetovy profi pilot tak ostatni vyrobcovia bezpadiel pojdu na urad prace a odtial okopavat redkovku na pole lebo zistia ze vlastne nic nevedia. :mrgreen:
Ja mam Spiritov dvoch a rad by som dal Spirita aj do zvysnych heli ale kedze som teraz kupoval 700 tak nejako sa minuli peniaze ktore som mal na heli :cry:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: POROVNÁNÍ
PostPosted: Sun 23. Mar 2014 9:48:50 
Offline
User avatar

Joined: Sat 04. May 2013 7:31:08
Posts: 790
Location: Český Těšín
Align 3G jsem opomněl mněl jsem 2ks , bo to považuji za absolutně nepovedené :oops: nikdy nevíš čím tě překvapí :lol:

_________________
DC-16,Chase 360 Spirit, Sniper II Spirit, LA 700 Spirit, Agile 7,2 Spirit a nějaké letadla


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 41 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .