It is currently Thu 28. Mar 2024 22:08:02

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Thu 07. Oct 2021 0:00:48 
Offline

Joined: Mon 23. Aug 2021 13:50:35
Posts: 10
Ahoj,
Spirit GTR a Jeti Duplex TU2 EX modul. Po zapnutí vysílačky a následně zapnutí Spirit GTR se mi startuje komunikace ve formě testu dosahu - vysílačka pípá a trvá to asi minutu, než to skončí. Zároveň to lze zrušit přes Jetibox, kde je vidět, že probíhá test dosahu signálu. Ale vůbec netuším, proč se tak děje - a to jsem znova spároval, nastavil Spirit do továrního nastavení, prostě cokoli. Zkoušel jsem párovací propojku a taky nic. Neví někdo, jak nastavit, aby neprobíhal minutový test dosahu po zapnutí?
díky, PBS


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 07. Oct 2021 8:14:33 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12213
Zdravím,

Spirit GTR sám o sobě tuto možnost vůbec nenabízí. Tento stav by tedy neměl vůbec nastat. Je tedy možné, že se spíše jedná o nesprávné zapojení. Test dosahu je implementován na straně vysílače, ne jednotky.
Je důležité, aby na pinu E2 nebylo vůbec nic připojeno.
Jak jste poznal, že se jedná o test dosahu?

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 07. Oct 2021 10:17:45 
Offline

Joined: Mon 23. Aug 2021 13:50:35
Posts: 10
Děkuji moc za navedení, ano chyba byla v zapojení tedy mezi židlí a klávesnicí (vysílčkou). Při vylepšování kabeláže (přidal jsem elyt na CH0) a urovnání kabelů jsem přepojil kabel s RPM na E1 a původní záloha napájení, co byla v E1 šla na E2 konektor :( - samozřejmě jsem si myslel jak jsem to zkontroloval a že je to správně... Vypadá to, že jednotka přežila i toto, díky! Teď to funguje podle očekávání.
A že se jedná o test dosahu jsem zjistil tak, že: a) Duplex modul pípal tímto signálem b) připojil jsem Jetibox, nalistoval test dosahu (vypnutý) a po zapnutí jednotky to "samo" skočilo na test dosahu - viz signalizace na Jetiboxu. Ale jednotka šla ovládat, jen Duplex pískal. A buď po čase přestal pískat, a tento režim dle Jetiboxu skončil, nebo jsem na Jetiboxu tento režim testu dosahu zrušil a taky to přestalo pípat.
Ještě jednou děkuji za navedení, PBS


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .