It is currently Thu 28. Mar 2024 10:06:37

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Sun 20. Jun 2021 8:41:04 
Offline

Joined: Thu 21. Sep 2017 13:36:06
Posts: 78
Location: brno
Attachment:
y.png
y.png [ 46.92 KiB | Viewed 436 times ]
Ahojte, včera večer jsem dělal ještě nějaké nastavování pres pc, ted rano jsem to byl vyzkouset a potřeboval jsem jeste neco pozmenit a nemohu se zaboha pripojit ke spiritovi, preinstaloval jsem software, vzal druhej interface a stale nic. Nevite cím by to mohlo byt?
Tak jsem zmenil i com7 na com1 a nic.
Zkusil jsem i nezavislej zdroj napajeni a nic.
Při inicializaci spirita neposkocej vsechny tri serva ale jenom jedno, ty ostatni dve se ani nehnou. Ani jako pri ulozeni nejake chyby v letovem zaznamniku.

https://ulozto.cz/tamhle/YFgnuE1dhXZr/n ... WcGP15ZGWy

Tak se tam dostanu pres vysílačku, ale zmenil jsem jen styl stabilizace na koaxial a prestal fungovat kolektiv, kloneni kridelka a vyskovka zvlast fungujou, vrtulka taky.
Už jsem musel dokonce znovu nastavovat serva na nulovej kolektiv, normalne se mi rozhodily. A obcas si serva udelaji co chtej, zacukaj a nakloni se mi ciklika doleva a musim znovu odpojit a pripojit. Začnu roztacet a v tom prestane reagovat kolektiv. Nebo pri roztaceni se razem cyklika nakloni doleva, tak prerusim a musim znovu inicializovat Tak jednou z 5ti pokusu o odlepeni od země se mi to povede, ale musím to honit jak kdybych měl pádla, proto pořad laboruju s nastavenim stabilizace jak na koaxial, tak normal, přijde mi beze změny, proste nedrží namiste. To bych i veřil že mám neco blbe nastavené, ale ten zbytek? Vibrace ze vcera, kdy jsem se jeste do spirita dostal. Napětí take otestovano, hobywing platinum v4 80A napetí pro serva 7,4V ,serva GDW HV , motor XNOVA 3215-930, otačky governor spirit 2850max, sepnuto krivkou 60%, listy MS Composit vyvážené na setinu gramu.
Attachment:
z.png
z.png [ 51.45 KiB | Viewed 436 times ]


Tak takhle tomu obcas jebne, zacnou poskakovat serva a prestane reagovat kolektiv, ted se mi to stalo na stole. Kouknul jsem do letoveho zaznamu a posledni vše vypada v pořádku, 10s kalibrace byla dokoncena 20s vše vypada v poradku, až do 170s pak je konec zaznamu.

https://ulozto.cz/tamhle/3xOCCVf59VGL/n ... qLK2Z3AD==

Tak interface: preletovany dratky na obou a spojeni už mám. Tak to je vyřešeno.


Attachments:
x.png
x.png [ 35.29 KiB | Viewed 436 times ]

_________________
ALZRC 450,SAB Goblin 420Sport, Aligen T-Rex 600 Nitro Pro, Graupner Mz24, RX08, TLR22-4, JETI DS-12 + Spirit RS
Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 23. Jun 2021 7:43:55 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12210
Dobrý den,

pohyb kolektivu je ovlivněn jen tím, jaké funkce se zapnou. Nebude se jednat o režim Koaxiál, ale ještě něco jiného.
Např. pokud máte zapnutý GeoLink a u něj funkce jako Výškové omezení nebo Držení výšky.

Není nutné přenastavovat vůbec serva ani nic podobného. Jednotka tyto nastavení nezapomene.

Stačí se podívat do karty Diagnostika, kde se zobrazí co vše je aktivní. A podle toho postačí pak vypnout na vysílači. Ve výchozím stavu jsou všechny funkce GeoLinku vypnuty, takže by se toto nemělo stát. Pouze v případě, že se aktivuje záchrana, což uvidíte také v Diagnostice.

Nevím zda na to má vliv roztočení motoru - zkuste prověřit, zda LED GeoLinku v daný moment nezačne svítit.
Pokud na to má vliv opravdu jen motor, obávám se, že to může způsobit hodně velký elektrostatický výboj. Spíše to ale vidím na to, že bude aktivní některá funkce GeoLinku.

Bohužel video nelze stáhnout.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .