It is currently Thu 28. Mar 2024 10:25:16

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: FrSky R-XSR a Spirit 1
PostPosted: Fri 23. Apr 2021 10:08:07 
Offline

Joined: Fri 23. Apr 2021 9:57:05
Posts: 1
Ahoj, možná hloupý dotaz, ale přemýšlím jak zapojit Spirit 1 s novým rádiem. Pořídil jsem Radiomaster TX16S namísto stařičké spektrum, zatím to mám připojené přes spektrum satelit přimo do Spiritu.

Nicméně, s novým rádiem bych rád začal využívat telemetrii. Pro začátek uvažuji o telemetrickém regulátoru Neuron 60, ten by měl umět vše co potřebuji.

Jen si nejsem jistý jaký telemetrický přijímač pořídit, rád bych tam měl co nejméně kabeláže, takže ideálně něco na způsob satelitu. Bude fungovat zapojeni např. FrSky R-XSR ? A jak to případně zapojit?

Předem děkuji za odpověď na možná hloupý dotaz, ale celá ta věc s telemetrií je pro mě úplná novinka a zatím z toho moc chytrý nejsem :-)


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 23. Apr 2021 16:06:05 
Offline

Joined: Wed 11. Nov 2015 16:46:48
Posts: 108
Fungovat to bude, otázkou je jak.
U ACCST přijimačů, mi osobně stabilně chodila telemetrie S.PORT, ale byly problémy s SBUS.
Teď jsem dal ARCHER, tedy ACCESS, stabilně chodí SBUS, ale jsou problémy s telemetrií S.PORT.
Teď byly nějaké aktualizace na ARCHER 2.1.7., ale ta to nevyřešila. Tuším že ACCESS chodí telemetrie korektně pouze u ARCHER RS.
Jinak kvalitní návod na zprovoznění integrace a telemetrie spolu s openTX je tady na foru.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat 24. Apr 2021 14:06:21 
Offline

Joined: Wed 11. Nov 2015 16:46:48
Posts: 108
Tak přátelé. POZOR NA aktualizaci Archer 2.1.7.!!!
Teď mi po čtyřech minutách bez jediného náznaku problému ve vzduchu spadla helina. (na stole při testech jen střídavě vypadávaly telemetrické senzory spiritu, ale zase naskakovaly zpět, ztráta signálu nebyla žádná) Podle logu byl po celou dobu signál v pořádku, lítal jsem jen kolem hlavy, telemetrie ze spiritu je zcela bez hodnot. ImageImageImage


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat 22. May 2021 18:53:23 
Offline

Joined: Wed 30. Apr 2014 20:45:06
Posts: 82
vyřešil si ty výpadky telemetrických hodnot ?
měl jsem něco podobného.
měl jsem přijímač RX6R a RX4R flashutej na access. V radiu jsem měl ethos.
Problém byl v modelu, respektive v souboru model.bin. ale jaký to nevím.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 23. May 2021 18:22:33 
Offline

Joined: Wed 11. Nov 2015 16:46:48
Posts: 108
Ne, problém je ve firmware přijímače, respektive v kompatibilitě jednotlivých verzí se spiritem. Co aktualizace tak se to chová jinak, v zásadě s tím lítat nejde protože to nekontrolovatelně přechází z ničehonic do failsafe.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 27. May 2021 20:18:51 
Offline

Joined: Wed 30. Apr 2014 20:45:06
Posts: 82
Dnes jsem testnul RX4R flasnutej na poslední access a nějak to funguje.
Radio má Ethos 1.07 , zatím na stole. Telemetrické hodnoty přijímače se načetly.
Zatím nemám připojenou Cástle telemetrii. Co se mi divného stala:
1 při přepnutí plynu škytnul motor
2 pro rozjezdu někdy nepravidelný rozjezd
3 naklonění cyklicky a nereagování kniplů

dane problémy se mi nepodařilo zopakovat, mam to jen na stole "ve vzduchu"

ještě zaktualizuji R4 na V2 a porovnám.

Wojta (možná je zde také), má mnoho letů Spirit + Upgrade access RX4R + Horus X12S OpentTX a vše OK.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 27. May 2021 20:23:21 
Offline

Joined: Wed 30. Apr 2014 20:45:06
Posts: 82
je divné, že spirit čte data ze sériové sběrnice, a mělo by to ovlivnit chod přijímače ?
leda, že při zápisu na s port by někde něco přeteklo.
Máš přepnuto na s.port, může tam být F.port ?


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 27. May 2021 23:18:31 
Offline

Joined: Wed 11. Nov 2015 16:46:48
Posts: 108
Falcon wrote:
Dnes jsem testnul RX4R flasnutej na poslední access a nějak to funguje.
Radio má Ethos 1.07 , zatím na stole. Telemetrické hodnoty přijímače se načetly.
Zatím nemám připojenou Cástle telemetrii. Co se mi divného stala:
1 při přepnutí plynu škytnul motor
2 pro rozjezdu někdy nepravidelný rozjezd
3 naklonění cyklicky a nereagování kniplů

dane problémy se mi nepodařilo zopakovat, mam to jen na stole "ve vzduchu"

ještě zaktualizuji R4 na V2 a porovnám.

Wojta (možná je zde také), má mnoho letů Spirit + Upgrade access RX4R + Horus X12S OpentTX a vše OK.
To dělalo na ACCST v 2.1.X.. A když dojde k failsafe a opětovnému získání signálu tak Sbus už nenajede.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 28. May 2021 21:06:34 
Offline

Joined: Wed 30. Apr 2014 20:45:06
Posts: 82
Problém je ve ztrátě signálu a chování failsafe

1) pokud dojde k aktivaci failsafe tak se změní datové rámce na sbus sběrnici. Dle mého názoru toto je špatně, mělo by se to chovat tak jak je nastaveno. Takto to funguje na PWM výstupech korektně ve všech failsafe režimech. Sbus nějak běží stále a to i když je nastaveno bez signálu. Podle oka na osciloskopu dojde k razantní změně protokolu - v tento okamžik spirit s tím může mít problém. ??

2) při ztrátě signálu a následným obnovením dojde ke ztrátě telemetrických dat (nedojde k obnově) dodávané spiritem. Obnoví se jen telemetrická data interní z přijímače. - toto ještě ověřím zda je toho příčina spirita nebo přijímače.

Dle mého názoru tvoje havárie způsobila ztráta signálu a nekorektní reakce systému na tuto událost.

Moje konfigurace.
Radio X20 ethos 1.0.7, TX module EU 2.1.7, přijímač RX4R FW 2.1.7 access, Spirit 1, FW 3.2.2rc2, ESC telemetrie castle talon

až dokončím analýzu té telemetrie zda je to věc spirita nebo obecně externích prvků, proberu to ještě z H. U.

pokud nedošlo ke ztrátě signálu, vše fungovalo korektně a žádný problém se mi nepodařilo nasimulovat

po opětovném navázání spojení sbus chodí korektně a spirit také, externí telemetrie je ztracena do restartu spirita.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat 29. May 2021 8:15:12 
Offline

Joined: Wed 30. Apr 2014 20:45:06
Posts: 82
Telemetrie - externí sensory

toto je problém spirita, pokud dojde k failsafe tak se neobnoví žádné externí sensory.
Pokud je odpojena integrační (telemetrická propojka) externí sensory se obnoví .
z toho plyne, že na komunikační lince je něco špatně co zároveň blokuje komunikaci na s.portu dalších sensorů
a jsou přenášena je interní telemetrická data RX


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .