It is currently Fri 29. Mar 2024 0:24:01

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 13 posts ]  Go to page Previous  1, 2
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Wed 09. Sep 2020 11:33:31 
Offline

Joined: Tue 29. Aug 2017 16:49:57
Posts: 43
V manuálu na Wikipedii uvádí cituji:

Pokud je dbáno na dobrý stav modelu, neměly by vibrace překročit hodnotu 50% na žádné z os. Pokud již teploměr zobrazuje více než 90%, pak jsou vibrace extrémní a s velkou pravděpodobností je model ve velmi vážném stavu. Nedoporučuje se v takovém případě vůbec model používat dokud nejsou závady odstraněny. Hrozí především bezpečnostní riziko, neboť i kvalitně zajištěné části a spoje v takovém prostředí mohou kdykoli selhat.

Stav modelu lze tedy rozdělit na:

Vibrace nejvýše 50% - model vytváří vibrace v normě
Vibrace mezi 50% až 90% - model vytváří značné vibrace
Vibrace nad 90% - model vytváří extrémní vibrace

Stejně jako celkové vibrace by neměla překročit ani žádná konkrétní frekvence (špička) 50%, pak je na tomto kmitočtu možné podezření na problém.

Snad Vám to pomůže.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 09. Sep 2020 14:03:21 
Offline

Joined: Tue 29. Aug 2017 16:49:57
Posts: 43
Dobrý den,

dnes mi uSpirit dorazil. Jednotku sem zkontroloval, nastavení do banky jste mi zkopírovali v pořádku.

1 zálet dopadl dobře nejhorší vibrace při roztáčení rotoru do 31% dle manuálu na wikipedii jsem nepřesáhl 50%.
Rozhodl jsem se tedy povolit korekci stabi a provést zálet 2 cca minutu vše v pořádku, pak se heli začala naklánět na pravo ať jsem rotoval jakoli byla nakloněná do prava po té začala cestovat cca jihovýchodně. Ať jsem otočil vrtulkou jakkoli heli pořád pokračovala stejným směrem mimo rozsah kniplů. Uhnul jsem minul auto cca po 60metrech se heli trochu srovnala tak jsem nouzově sedl na pole.

Vibrace bili nízké, neviděl jsem žádný důvod proč by měla stabilizace zlobit. Pro jistotu jsem heli vypnul a resetoval napájení. Po zapnutí jsem vše zkontroloval, směr záchrany. Vše se jevilo v pořádku, rozhodl jsem se o 3pokus. Po cca 1miutě začala heli svěřovat jihovýchodně ať sem páčkoval jakkoli, otáčel heli vrtulkou jakkoli heli měla pořád stejný směr a rychlost i náklon se postupně zvětšoval.

Abych zabránil škodám třetí musel jsem u neovladatelné heli vypnout motor a nechat jí spadnout.

Přikládám log z letů, napájení jsem znovu nepřipojoval, abych případně nesmazal nějaké záznamy z paměti.

Prosím Vás tímto o pomoc.

Honza


Attachments:
uSpirit havárka.png
uSpirit havárka.png [ 27.39 KiB | Viewed 285 times ]
Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 09. Sep 2020 22:31:55 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12213
Dobrý den,

mělo by stačit nezapínat Stabi korekci, pokud to není nutné.
S předchozím senzorem byla tato volba vždy vypnutá. Po instalaci modelu jste tuto volbu podle všeho ihned zapnul.
Tj. jednotka byla ve stavu, kdy fungovala jako se zapnutou volbou Rozšířené zpracování signálu (kvůli nefunkčnímu senzoru zrychlení).
V tomto režimu je proti nepříznivým vlivům nejodolnější.

Aby fungoval spolehlivě také režim se zapnutou Stabi korekcí, je nezbytné odstranit příčinu problému. Může se jednat o vibrace (ukáže graf vibrací) nebo jiné.
Jednotka uSpirit není doporučena na modely třídy větší než 250.

Pokud se již objeví podobný problém, stačí stabilizaci vypnout a přistát běžným způsobem. Model bude normálně ovladatelný.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 13 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .