It is currently Sun 16. Jun 2024 9:49:33

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Mon 13. Apr 2015 8:54:14 
Offline

Joined: Sun 01. Jun 2014 20:14:18
Posts: 33
Dobrý den,
označení "samovolná" sice nemám moc rád, většinou je problém způsoben chybou uživatele a nevylučuji to ani v tomto případě, ale:
1) provedl jsem update FW z 1.0.25 na 1.1.0
2) smazal původní nastavení (Factory Settings)
3) pomocí Wizardu provedl základní konfiguraci (se Spektrum DX7 gen.2., PWM)
4) nastavení uložil do jednotky
5) nastavil reverzy v Tx a ujistil se, ze všechny výchylky cykliky i vrtulky jsou v souladu jak s povely vysílače, tak i senzorů.
6) nastavoval subtrimy, pitch range atd.
7) po jednom z následujících zapnutí přijímače (baterie odpojena-připojena) se cyklika nastavila do šikmé polohy a změnily se směry pohybů několika funkcí. Abych dosáhl (opět) správné funkce, musel jsem změnit nastavení několika reverzů v Tx i v jednotce (serv i senzorů).

Nevylučuji, že jsem něco udělal chybně, ale s FBL mám jisté zkušenosti (beastX, BD 3SX, 2x Spirit déle než rok), o nutnosti ukládat nastavení do jednotky vím, po Wizardu jsem nastavení určitě ukládal (zobrazí se i výzva), během dalšího nastavování jsem žádné směry serv nebo senzorů určitě neměnil. Navíc jsem si vzpomněl, že jsem před nedávnem zaznamenal stejný problém při nastavování jiné Spirit jednotky s Futaba T14SG S.BUS - tenkrát jsem si myslel, že jsem prostě něco přehlédl, ale tentokrát vážně nevím.

Čím by to mohlo být? Je dost znepokojující, když vše funguje a po dalším zapnutí má polovina serv chybný směr a senzory fungují opačně. Předem díky za pomoc.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 13. Apr 2015 8:59:29 
Online
User avatar

Joined: Sun 09. Jun 2013 13:14:17
Posts: 979
Location: Plzeň
No když to čtu tak máš špatně posloupnost bodů, ne?

3) pomocí Wizardu provedl základní konfiguraci (se Spektrum DX7 gen.2., PWM)
4) nastavení uložil do jednotky
5) nastavil reverzy v Tx a ujistil se, ze všechny výchylky cykliky i vrtulky jsou v souladu jak s povely vysílače, tak i senzorů.
6) nastavoval subtrimy, pitch range atd.

5 a 6 máš mít udělané před a nebo v průběhu bodu 3 ....

_________________
Spirit System (Spirit W1, RS & GTR & all the others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 13. Apr 2015 9:39:42 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12305
Ahoj,

pokud vzdy po nastaveni doslo k ulozeni nastaveni, tak by to melo byt v poradku. Nahodou nejsou aktivni banky?
Pokud se napr. nacte nastaveni a jsi v bance 1, tak se upravuje jen nastaveni banky 1. Pokud se mezi bankama prechazi v programu a zvoli se neulozit, tak se vrati nastaveni zpet do predchoziho stavu.

Stejne tak i kdyz se banky nepouzivaji a napr. se neulozi nastaveni, tak po znovu zapojeni baterky bude nastaveni zpet v predchozim stavu.

Pokud by to ale bylo tak, ze jsi nemel pripojenou jednotku k PC ani BT, fungovalo to X baterek a pak z niceho nic se nastaveni zmenilo, tak je neco urcite spatne.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 13. Apr 2015 9:48:07 
Offline

Joined: Sun 01. Jun 2014 20:14:18
Posts: 33
Habásek wrote:
No když to čtu tak máš špatně posloupnost bodů, ne?

3) pomocí Wizardu provedl základní konfiguraci (se Spektrum DX7 gen.2., PWM)
4) nastavení uložil do jednotky
5) nastavil reverzy v Tx a ujistil se, ze všechny výchylky cykliky i vrtulky jsou v souladu jak s povely vysílače, tak i senzorů.
6) nastavoval subtrimy, pitch range atd.

5 a 6 máš mít udělané před a nebo v průběhu bodu 3 ....


Dovysvětlení:
5) Reverzy senzorů a serv v jednotce jsem skutečně nastavil během Wizardu (Step 6/11) tak, aby všechny reakce serv na pohyb heli byly spravné. Reverzy funkcí v Tx jsem možná nastavil později, ale na tom by snad nemělo nijak záležet.
6) Během Wizardu jsem všechno skutečně nastavil, v tomto bodě jsem to jen dolaďoval (např. Servo Travel Correction ve Wizardu, myslím, není)

Problém není jak dostat jednotku do funkčního stavu, ale jak se stalo, že z funčního stavu se dostala do nefunčního...


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 13. Apr 2015 10:12:46 
Offline

Joined: Sun 01. Jun 2014 20:14:18
Posts: 33
Ahoj, banky jsem vůbec nepoužíval (PWM Ch5 = Gyro Gain) a o nutnosti ukládat nastavení do jednotky vím.
Věřím, že se problém týká jen počátečního nastavování (nějaká sekvence zapínání Tx/Rx, připojování Spirit k PC) a po zapnutí za normálního provozu ke změně nastavení skutečně nedojde.

Nejsem schopen popsat a reprodukovat všechny detaily, ale vím jistě, že se změnilo chování vrtulky:
- ve Wizardu (Step 6/11) kompenzovala vrtulka pohyb heli správně a Z-Yaw nebylo zaškrtnuto
- na konci Wizardu jsem nastavení uložil do jednotky
- Z-Yaw jsem pak již neměnil
- po vypnutí-zapnutí (nevím, jestli hned následujícím nebo některém dalším) vrtulka kompenzovala opačným směrem a bylo třeba zaškrtnout Z-Yaw (chování cykliky se také kompletně rozházelo).


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 13. Apr 2015 10:24:49 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12305
Aha, nenacital jsi nahodou predtim nastaveni z ulozeneho profilu v PC?

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 13. Apr 2015 10:55:40 
Online
User avatar

Joined: Sun 09. Jun 2013 13:14:17
Posts: 979
Location: Plzeň
vlol wrote:
Dovysvětlení:
.... Reverzy funkcí v Tx jsem možná nastavil později, ale na tom by snad nemělo nijak záležet.


Nemužeš něco reverzovat později! .... prostě všechny funce a reverzi musíš mít už během průvoce OK.

_________________
Spirit System (Spirit W1, RS & GTR & all the others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 13. Apr 2015 11:01:40 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12305
V nekterych pripadech by to vadit nemelo, ale urcite by to nemelo zavinit reverzovani senzoru at se dela v TX cokoli. Spise nastava problem pri nacteni nastaveni.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 13. Apr 2015 11:52:28 
Offline

Joined: Sun 01. Jun 2014 20:14:18
Posts: 33
Habásek wrote:
vlol wrote:
Dovysvětlení:
.... Reverzy funkcí v Tx jsem možná nastavil později, ale na tom by snad nemělo nijak záležet.


Nemužeš něco reverzovat později! .... prostě všechny funce a reverzi musíš mít už během průvoce OK.


Dovolím si nesouhlasit. Nepsal jsem o "něčem", ale reverzování funkcí v Tx. Je jasné, že směry (resp. reverzy) serv a senzorů v jednotce musí být nastaveny ve Step 6/11, což jsem udělal.

Pokud nastavím reverzy v Tx hned nebo za 10 minut poté by nemělo hrát roli. Pokud mám nastavenou jednotku a za rok se rozhodnu, že reverzuji v Tx směrovku, stane se jen to, že se heli bude točit na opačnou stranu než je zvykem, ale pořád bude normálně držet v HH modu. Což ale nesouvisí s tím, že jednotka bude kompenzovat otáčení na špatnou stranu (jak se to stalo mně).


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 13. Apr 2015 14:48:32 
Offline

Joined: Sun 01. Jun 2014 20:14:18
Posts: 33
ZeXx86 wrote:
Aha, nenacital jsi nahodou predtim nastaveni z ulozeneho profilu v PC?


Nenačítal, chtěl jsem začít nastavení od výchozích hodnot (proto Factory Settings)...

Pro úplnost dodávám, že mám 2 kusy Spirita a v minulosti jsem je nastavoval (s FW 1.0.24 a 1.0.25) alespoň desetkrát (i od Factory Settings) a s podobným problémem jsem se nesetkal.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .