It is currently Thu 16. May 2024 23:37:53

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 18 posts ]  Go to page 1, 2  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Mon 04. Aug 2014 8:50:24 
Offline

Joined: Wed 28. May 2014 13:06:34
Posts: 46
Ahoj všem.

Prováděl jsem u svého T-rex 500 vibrační analýzu a následně jsem prohlédl "letový záznam" ze stolu. Objevila se mi tam hláška příliš nízkého napětí.
V posledním manuálu ke Spiritu je v kapitole "Frekvenční analyzátor" vysvětleno následující:

Napájecí napětí je příliš nizké:
Napájecí napětí na BECu kleslo až pod 2.9V. Tento problém znamená,
že použitý BEC (napájení) není dimenzován pro takovou zátěž a je nutno ho
ihned vyměnit. V méně častých případech může jít také o špatný spoj na
přívodní kabeláži.

K tomu bych dodal, že analýza se provádí na stole s nefunkčními servy, tedy ta přeci nemohou odebírat nijak vysoký proud, jinak je tam odběr pouze přijímače a gyra. V klidu jsem měřil výstup z BECu a je tam 5,91V. Ale nevylučuji, že BEC by mohl mít nějakéý chvilkový výpadek, ale to by spíše vypadalo na ten druhý popsaný problém - špatný spoj.

Nenapadá Vás někoho, jak zjistit, čím by to mohlo být způsobeno?
Docela mě tento signalizovaný stav zneklidňuje.

Mirda

_________________
Hughes 500 s mechanikou T-Rex 500, Spirit, Taranis


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 04. Aug 2014 8:59:50 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12251
Ahoj

Zaznam tam muze byt uz z predchozich startu, nemuselo to byt z mereni.
Mohlo ale dojit klidne k tomu, ze jsi nasimuloval letove podminky a heli pak napr. odpojil od napajeni, takze to odpojeni bylo vyhodnoceno jako velky pokles napeti. Bohuzel to se 100% jistotou neumi zjistit, zda opravdu heli leti, na zaklade toho se to zapise ci ne.
Takze pokud se to nevyskytne znova behem letu, tak bych to neresil.

Co se tyka frekvencni analyzy, tak je tam moznost, kdyz napr. zapnes analyzu a pred vypnutim das kolektiv do max ci min, pak se po vypnuti analyzy prehoupnou vsechny serva najednou a to by mohlo vyvolat teoreticky pokles.
Ale vzhledem k tomu, ze s tou heli letas uz par mesicu a bylo to v poradku, tak bych z toho nevyvozoval nic vazneho.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 04. Aug 2014 9:22:57 
Offline

Joined: Wed 28. May 2014 13:06:34
Posts: 46
Díky za odpověď Tomáši.

Asi to měření zopakuji a uvidím, jestli ta hláška tam bude znovu. Ale byla úplně na poslední místě, tak by mohla být způsobena (vyvolána) vypnutím od baterek.

Jinak používám externí BEC od Castle, který by měl trvale zvládat 5A při napětí do 24V, což je můj případ. Z toho dovozuji, že by to mělo fungovat bez problémů.

Mirek

_________________
Hughes 500 s mechanikou T-Rex 500, Spirit, Taranis


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 04. Aug 2014 10:52:22 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12251
Zalezi jake mas serva. Napr. s DS515 mohou byt spicky velmi vysoke, ze je to v poradku az s 10A becem, prip. kondenzatory pro vyhlazeni tech spicek.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 04. Aug 2014 11:20:35 
Offline

Joined: Wed 28. May 2014 13:06:34
Posts: 46
Na cyklice mám SavoX SH1250 MG, na vrtulce Savox SH1357, ale je to v podstatě obdoba těch serv Align, co k tomu byly v krabici.

Mirek

_________________
Hughes 500 s mechanikou T-Rex 500, Spirit, Taranis


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 04. Aug 2014 12:49:19 
Offline
User avatar

Joined: Mon 27. May 2013 22:28:32
Posts: 341
Tohle je muj log z loga 10, stejna serva https://picasaweb.google.com/lh/photo/s ... directlink , jak je videt jsou zrava jak krava

_________________
Logo 600 3D -> Spirit FBL
Spirit settings Developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 04. Aug 2014 12:52:19 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12251
Ty DS515M jsou jeste vice zravejsi. Bez problemu to shodi 3A BEC pri rychlejsim pohybu :(
Tech 5A na savoxy snad bude stacit.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 07. Aug 2014 22:43:36 
Offline

Joined: Mon 13. May 2013 22:56:52
Posts: 65
5A je na 500 heli opravdu málo :roll: je to tak na 450... Opravdu bych dal jiný BEC, s tímto bych ani nešel do vzduchu, jestli chceš poradit něco co funguje za rozumný peníz písni PM, nechci tu dělat reklamu...


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 08. Aug 2014 11:41:23 
Offline

Joined: Fri 16. May 2014 10:37:40
Posts: 3
ZeXx86: Ahoj, momentalne ma trapi podobny problem. Tiez som objavil v logu hlasku o prilis nizkom napati. Ale neviem si nijako vysvetlit, co by to mohlo sposobit. Tak ma zaujalo tvoje potencianle vysvetlenie na zaciatku tohto vlakna.
Chcel by som sa spytat, akym sposobom spirit teda detekuje tie "letove podmienky" ?
Trapi ma to hlavne z toho dovodu, ze som nedavno padol s heli. Bol som presvedceny, ze to bola ciste moja chyba. Lenze udialo sa to tak rychlo, ze som si to nestihol ani poriadne uvedomit, co sa vlastne stalo. No a ked som teraz nasiel tuto chybovu hlasku v logu, tak mi zacalo vrtat hlavou, ci to nahodou nemohlo byt predsa len koli tomu poklesu napatia. Nerad by som bol, keby sa to opakovalo. Lenze neviem, ci sa to tam zaznamenalo pocas toho osudneho letu,alebo az potom ked som sa shelinou hral na stole. Mozno by mi pomohlo, keby som vedel, ako sa detekuju tie letove podmienky.

Dik.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 08. Aug 2014 11:50:36 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12251
Ahoj

Detekce funguje od verze 1.0.24, takze pokud tam byla predchozi verze, tak se to muselo zaznamenat az nyni.
Probiha tak, ze se zjistuje, zda se heli "pohybuje", resp. vibruje - kazda heli v letu vytvari vibrace.
K tomu je zapotrebi jeste packovat na pakach, tj. kdyz se s nima hybe, tak po cca 3s plati, ze se heli ridi - pokud se oboji splni, pak se vyhodnoti ze heli leti.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 18 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .