It is currently Tue 14. May 2024 20:59:05

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 23 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Fri 20. Jun 2014 16:15:26 
Offline
User avatar

Joined: Sun 09. Jun 2013 13:14:17
Posts: 970
Location: Plzeň
A máš na páce v Tx zoubky nebo plech? U některých Tx to prostě nejde přehodit. Na heli doporučuji nemít na páce plynu/kolektivu to zoubkování ...
Pak jeden zub heli stoupá a o jeden už klesá ...

_________________
Spirit System (Spirit W1, RS & GTR & all the others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 20. Jun 2014 16:18:00 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12249
bonis wrote:
ZeXx86 wrote:
Tech 8 se na nekterych bezpadlech nastavuje, ale u spirita je idealni na max. co mechanika dovoli. Ja bych to nekomplikoval krivkami. Hlavne at vychazi kolektiv v diagnostice od -100 do 100 a 0% je presne ve stredu paky. Zkontrolovat loziska a bude to ok.

8º psal, ze ma na cyklice, ale stezuje si na kolektiv.
Ja bez krivky na kolektivu nejsem schopen udrzet vysku.
Kdyz mam rovnou, heli bud klesa, nebo stoupa.
Az s krivkou upravenou kolem stredu jsem schopen precizniho letani a pristani.
Mam to tak ale pouze u NORMAL, na ktery startuju a pristavam.

Jojo, ja jen, ze kvuli tomu by mel zrejme dalsi zbytecne problemy, proto hned radeji pisu. Tady kolektiv naopak neni citlivy vubec, nejprve je treba se ujistit, jestli je mechanika opravdu OK, pak az zkouset ladit.
Ja treba s Edge listy mam 13,5° a kolektiv reaguje nadherne, reaguje po celou dobu letu stejne at mam 3500 nebo 2000 rpm (umerne k otackam) a prave s temi Edge se ten kolektiv ridi nejjemneji. Ale kazdy list i kazda velikost je jinaci. Rapidy jsou zase uplny opak a staci jim mnohem mensi uhly.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 20. Jun 2014 18:04:46 
Offline

Joined: Thu 19. Jun 2014 17:26:55
Posts: 29
Skutečně nechodil jeden grip úplně hladce jak druhý, u nás dnes fouká a prší,musím počkat na " regulerní"
podmínky,zoubky na páce bych nesnesl,jsem zvyklý z padlovky na přesné řízení a okamžitou odezvu,
i když můj letový um není kdo ví jaký, baví mě to.Pokud nepomohla oprava gripu, zkusím to obejít,
jak navrhuje bonis.Díky


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 20. Jun 2014 19:13:42 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12249
Hrob wrote:
Skutečně nechodil jeden grip úplně hladce jak druhý, u nás dnes fouká a prší,musím počkat na " regulerní"
podmínky,zoubky na páce bych nesnesl,jsem zvyklý z padlovky na přesné řízení a okamžitou odezvu,
i když můj letový um není kdo ví jaký, baví mě to.Pokud nepomohla oprava gripu, zkusím to obejít,
jak navrhuje bonis.Díky

Ono to muze jit na zemi i velmi hladce, ale jakmile je otoceno napr. jedno axialni lozisko spatne, nebo jsou v gripech oba II nebo OO, tak je problem. Na zemi to bude chodit krasne ale v letu, kde bude setrvacnost to serva utahnou jen tak tak, proto to pak muze jit velmi opozdene.
Pokud jsi ale jist, ze to mas spravne, tak to snad uz bude v poradku.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 11. Jul 2014 13:35:28 
Offline

Joined: Thu 27. Mar 2014 20:33:18
Posts: 201
Bonisi, tak křivka mi není úplně jasná - je trošku znecitlivěná okolo středu, ale visíš (případně startuješ či přistáváš) přeci ne okolo 0, ale okolo řekněme 70% kniplu, a tam máš křivku zase už rovnou. Řekni mi, co jsem nepochopil? Tam bude nějaká finta, kterou jsem nepobral?


Last edited by Woita on Fri 11. Jul 2014 14:14:17, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 11. Jul 2014 13:55:26 
Offline

Joined: Sat 08. Jun 2013 12:16:46
Posts: 889
To neni uplne pravda. Nemusi to byt 70% drahy. Zalezi na tom kolik tocis. Pak poletis nebo zavisis s jinym uhlem na listech. Taky zalezi na tom, kolik mas nastaven max. uhel na listech.
Dejme tomu, ze pri beznych otackach heli visi pri cca. 5ti stupnich na kolektivu. Pokud mas drahu s max. uhlem nastavenym treba na 13-14 stupnu, viset budes s kniplem podstatne blize stredu. A vyssi otacky tu polohu kniplu jeste snizi.
Pokud mas male otacky a maly max. nabeh. Treba 10 stupnu, tak budes mit ve visu knipl daleko vice od stredove polohy.
Za letu je treba jeste mensi uhel nez pro vis, takze budes s kniplem jeste blize stredu.
Pisu to proto, ze tyhle napovedy s presnymi cisly nejdou brat doslova. Spise jen jako navod kterym smerem se treba vydat. Ale presnou krivku je treba si naladit podle sebe a podle serizeni sve heliny.
Ja treba mam linearni prubeh kolektivu na vsech letovych rezimech stejny a vyhovuje mi to.
Jeste poznamka aby jsme si rozumeli.
Nula na kolektivu pri kniplu uprostred. Pak zalezi na radiu. Nektera berou stred jako 0 a nektera jako 50%.
Pak bude stejna poloha kniplu v polovine horni drahy nekde popsana jako 50% a nekde jako 75%.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 11. Jul 2014 14:19:56 
Offline

Joined: Thu 27. Mar 2014 20:33:18
Posts: 201
pkotatko wrote:
Jeste poznamka aby jsme si rozumeli.
Nula na kolektivu pri kniplu uprostred. Pak zalezi na radiu. Nektera berou stred jako 0 a nektera jako 50%.
Pak bude stejna poloha kniplu v polovine horni drahy nekde popsana jako 50% a nekde jako 75%.

Jojo, tomu rozumím, názvosloví a princip je jasný. Jen mi přišlo divné, že Bonis má tu křivku vyhlazenou souměrně přesně kolem nuly, když před časem mluvil o tom, že má na kolektivu ve startovacím režimu vytvarovanou křivku, představoval jsem si nějakou potvoru vytvarovanou kolem 60 nebo 70%.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 11. Jul 2014 14:55:54 
Offline

Joined: Sat 08. Jun 2013 12:16:46
Posts: 889
Bavime se o tomhle: -90; -60; -35; -12,5; 0; +12,5; +35; +60; +90
Tam bych si myslel, ze bude viset nekde okolo hodnoty 20-30. Samozrejmne plus-minus podle dalsiho nastaveni


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 11. Jul 2014 15:19:31 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12249
Ja mam za to, ze nejlepsi je linearni rizeni kolektivu. Take mam rovnou krivku pro vsechny letove rezimy, je to podle me nejvic predvidatelne. Pro zacatecnika je to ze zacatku trochu horsi, ale jakmile se clovek szije s tim, jak s heli startovat a jak pristavat - praci s kolektivem a holdem - tak je to perfektni.

Hlavnim faktorem, ktere ovlivni chovani kolektivu jsou pouzite listy, nastaveny min/max nabeh, otacky a stav mechaniky. Pokud se s heli neda zaviset hezky v jedne vysce, tak jsou tam bud extremne vysoke otacky nebo neprimereny nabeh listu a nebo je neco spatne mechanicky (velmi pravdepodobne).
Ja tady mam napr. miniprotose s +-13,5° kolektivu a Edge FBL a je to hodne jak beranek i ve velmi vysokych otackach, prevazne na kolektivu se to da ridit s maximalni presnosti, jednoduse to leta samo.
Pak protose s +-11°, ale align listy a na kolektivu je to mnohem ostrejsi nez ta 450 (takto zivych heli se moc nevidi). Pokud by mi nechodila mechanika jak ma, bylo by to ve stejne konfiguraci mnohem horsi.
Takze opravdu se neda prilis koukat na to, jak ma kdo nastaveny vrtulnik. Staci jen jine listy, otocit spatne jeden axial v gripech, mit zatuhle ocka a rozdil bude nesrovnatelny.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 11. Jul 2014 18:18:19 
Offline

Joined: Fri 26. Jul 2013 17:59:07
Posts: 325
Location: Hrádek nad Nisou
pkotatko wrote:
Bavime se o tomhle: -90; -60; -35; -12,5; 0; +12,5; +35; +60; +90
Tam bych si myslel, ze bude viset nekde okolo hodnoty 20-30. Samozrejmne plus-minus podle dalsiho nastaveni

Ano, pro mne byla tato křivka ideální na MP.
Ale strašně záleží na listech.
Po tom, co jsme se o tom bavili a ZeXX86 mne navedl na myšlenku listů EDGE, jsem si uvědomil, že jsem toto nastavení dělal ještě se starýma listama, u nichž jsem ani neznal původ.
Zkusil jsem rovnou křivku s EDGE 353 a nebyl v tom skoro rozdíl.
Spíše se jednalo o návyk a né o potřebu tam tu křivku mít.
Nahodil jsem tam pak ty původní listy s lineární křivkou a to se nedalo udržet v konstantní výšce.
Ještě vyzkouším, na ostatních heli, zda tam tu křivku skutečně potřebuji.
Začal jsem s MP a pro další to nastavoval automaticky, případně jí trochu upravil, ale nikdy už to nezkusil s lineární.
Takže je možné, že je tam zbytečná.
Bohužel mi to poslední dobou nevychází a nalítal jsem za ~2 měsíce jen asi 10 baterek a vše jen na MP na cestách :(

_________________
LA700+Spirit, Logo 550+Spirit, Gaui NX4+Spirit, MiniProtos+Spirit, Ricco+GY 520, FX 30 Fasst


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 23 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .