It is currently Thu 28. Mar 2024 16:53:01

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Wed 19. Oct 2016 15:41:24 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12210
V případě, že po nahrání firmware jednotka již nenaběhne, je možné využít následující instrukce.

Nejdříve je však zapotřebí zjistit, proč se tak stalo?
Možné důvody:
1. při aktualizaci firmware (na verzi 1.3 a novější) byl použitý starý software (verze 1.2 a starší).
2. spojení mezi počítačem není v pořádku (prověřte USB interface)
3. softwarová chyba (nainstalované ovladače ve vašem počítači nefungují správně) [Nejčastější důvod].

Pokud používáte Windows, spusťte instalátor programu Spirit Settings znovu. Během instalace zaškrtněte instalaci ovaldačů (Driver). Poté restartujte počítač.
Pokud používáte počítače Mac, je velmi důležité použít tento ovladač: http://spirit-system.com/dl/driver/SiLa ... erDisk.dmg
Ostatní ovladače nemusí fungovat správně! (především během aktualizace firmware).

Co je nutné pro nápravu firmware jednotky:
1. Správné ovladače v operačním systému.
2. Stavová LED na jednotce krátce problikne během připojení napájení.
3. Na pozici ELE/PIT/AIL není připojená žádná propojka.

Postup oživení jednotky:
1. Připojte USB interface k PC a do jednotky na pozici SYS.
2. Spusťte konfigurační software Spirit Settings. Zvolte NE u dotazu na spuštění Demo režimu.
3. Přepnete se na kartu Aktualizace, zvolte firmware, který si přejete nahrát (musí mít připonu 4df)
4. Klikněte na tlačítko Flash (a poté OK) - v této chvíli má být viditelný "Záchranný režim".
5. Připojte napájení k jednotce (běžně pomocí regulátoru/BEC či baterie). Ihned po připojení napájení se má spustit proces nahrávání.

Během 20 vteřin by měla být jednotka opět plně funkční. Po nahrání se jednotka inicializuje běžným způsobem a je připravená k použití. Nastavení v jednotce zůstane zachováno.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 06. Feb 2020 22:26:17 
Offline

Joined: Tue 29. Aug 2017 16:49:57
Posts: 43
Dobrý den,

doporučil jsem Spirita známému, s tím že mu dám dohromady instruktora létání.
Pořídil si Spirit2 verzí firmwaeru 2.7.1. U verze 2.7.1 nefungoval nastavitelný záchranný kolektiv kanálem pro režim koaxial a akro 3D jako u verze 2.6.1. Z tohoto důvodu jsem provedl downgrade jednotky na verzi 2.6.1 jednotka po tomto pracovala dokonce se zdálo že vše funguje jak má. Po odpojení napájení a opětovném zapnutí nedošlo k inicializaci jednotky. Zpětně jsem dohledal v novinkách, že asi teprve verze firmwaru 2.6.4 podporuje jednotku Spirit2.

Dále jsem se pokusil jednotku dle Vašeho návodu oživit
Do počítače jsem nainstaloval software pro windows verzi 2.7.1. resetoval počítač:
1. Připojte USB interface k PC a do jednotky na pozici SYS.
2. Spusťte konfigurační software Spirit Settings. Zvolte NE u dotazu na spuštění Demo režimu.
3. Přepnete se na kartu Aktualizace, zvolte firmware, který si přejete nahrát (musí mít připonu 4df)
4. Klikněte na tlačítko Flash (a poté OK) - v této chvíli má být viditelný "Záchranný režim".
5. Připojte napájení k jednotce (běžně pomocí regulátoru/BEC či baterie). Ihned po připojení napájení se má spustit proces nahrávání.

Proces aktualizace firmware proběhl postupně 0až100% po té se napsala hláška, že to proběhlo v pořádku.

Zavřel jsem program pro aktualizaci, odpojil aku, odpojil převodník k propojení s PC, následně zapojil aku jednotka se nadále neinicialuzije.

Celý proces jsem zkoušel opakovaně s totožným neúspěchem.


Tímto Vás prosím o pomoc.

Honza


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 07. Feb 2020 8:47:20 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12210
Dobrý den,

Spirit 2 je podporován opravdu až od verze 2.6.3. Aktualizací na verzi, která ho nepodporuje bohužel dojde k aktivaci ochrany proti kopírování, jelikož daný firmware takovou jednotku nemůže rozpoznat.

Řešení je možné pomocí znovu nahrání speciálního firmware, který vám zašleme a následně se nahraje opět v záložním režimu.
Co se týče původního problému, věřím, že se bude jednat o maličkost a po shlédnutí nastavení na to přijdeme.

Jediné co od vás potřebuji je opsat sériové čislo z krabičky jednotky. Nebo alespoň zaslat soubor .spirit-wizard.cfg, který se nachází v adresáři Dokumenty.

Prosím o odpověď v soukromé zprávě či na náš email.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat 08. Feb 2020 22:04:09 
Offline

Joined: Tue 29. Aug 2017 16:49:57
Posts: 43
Dobrý den,

jednotku se mi Vámy poslanéný souborem podařilo zprovoznit.

Děkuji za pomoc


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .