It is currently Fri 17. May 2024 15:50:22

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 34 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Thu 01. May 2014 11:37:23 
Offline

Joined: Sun 23. Mar 2014 12:13:16
Posts: 261
Location: Černošice/Praha
Ahoj,

nemáte někdo nápad, čím můžou být způsobené zvýšené vibrace v ose Y? X a Z jsou přitom v pořádku. Přiložené obrázky jsou včetně hl. i vrtulkových listů. Zkusil jsem sundat všechny listy a závěsy hlavních listů (měnil jsem tlumící gumy, ložiska, ... tak jsem měl chtěl mít jistotu, že jsem něco nezvoral), ale situaci to nezměnilo...


Attachments:
z.png
z.png [ 27.45 KiB | Viewed 1100 times ]
y.png
y.png [ 42.27 KiB | Viewed 1100 times ]
x.png
x.png [ 23.96 KiB | Viewed 1100 times ]

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20
Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 01. May 2014 11:48:14 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12252
Ahoj

Vypada to na neco u hl. hridele. Budto je ohnuta, nebo je tam jeste nejake lozisko spatne a nebo je kopnute hl. kolo.
Ta vibrace je opravdu hodne velka (presahuje 100%), takze by to melo jit najit dobre.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 01. May 2014 19:21:23 
Offline

Joined: Sun 23. Mar 2014 12:13:16
Posts: 261
Location: Černošice/Praha
ZeXx86 wrote:
Ahoj

Vypada to na neco u hl. hridele. Budto je ohnuta, nebo je tam jeste nejake lozisko spatne a nebo je kopnute hl. kolo.
Ta vibrace je opravdu hodne velka (presahuje 100%), takze by to melo jit najit dobre.


Rozebral jsem hl. rotor. Chtěl jsem vyměnit hl. hřídel, ale zjistil jsem, že pojistné kroužky jsou na hl. hřídel přilepeny :o Jeden co je na konci se mi povedlo "vykleplnout", ale druhý ne a nahradní nemám. Tak jsem vyměnil alespoň ložiska. Ukázalo se ale, že to byla zbytečná operace. Když jsem změřil vibrace samotné hřídele bez kamenu hlavy, tak byly celkem OK.

Jsem z Mini Titana celkem zklamaný (špatně složené gripy vrtulky i hl. rotoru, ...). A co koukám na rcmanii, tak nejsek s těmihle problémy sám...

Teď jsem ve stavu, že vibrace v ose Y jsou stále značné, ale celkové jsou cca 38-40 a diagnostika píše OK. Už na to kašlu. Zdá se, že to i s nima léta celkem rozumě a pod stromeček si pořídim něco rozumějšího.

Mohl by jsi prosím napsat význam os? X - křidélka, Y - výškovka a Z - směrovka?

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 01. May 2014 19:29:58 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12252
Aha, tak to me mrzi.
No pokud to je bez kamenu hlavy v poradku, tak je jiste, ze problem je v kamenu hlavy.
Toci se na stejnych otackach jako hl. hridel, takze ty vibrace pujdou zrejme odtud.
Je mozne, ze tam bude jeden grip napr. dal a jeden bliz, neco uvnitr muze jen chybet nebo neni zasunuto lozisko.

Osy jsou shodne s tim, co je v zalozce Senzor a jinde v nastaveni, tj.:
X - vyskovka
Y - kridelka
Z - vrtulka

Jednotlive osy ukazuji to, jak jsou ovlivnovany vibracemi. Na heli se prenasi vibrace z ruznych casti jinak, tady to nejvice ovlivnuje kridelka.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 01. May 2014 19:42:56 
Offline

Joined: Sun 23. Mar 2014 12:13:16
Posts: 261
Location: Černošice/Praha
Jsem vůl, ten popis os jsem v záložce "sensor" přehlédl...

Ještě k těm vibracím. Po tom co jsem změřil hl. hřídel, tak jsem nasadil samotný kámen bez gripů . Přijde mi, že to je hold konstrukční problém. Není mi ale jasné, proč ty vibrace nejsou i v ose X...

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 01. May 2014 19:47:27 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12252
To me taky neni jasne. Ale tipuji, ze to odstini ta konstrukce heli. Jestli je jednotka podlepena uplne cela oboustrankou, tak by se nemela v ose kridelek chvet.
Je mozne, ze jsou mekci liziny a heli se v te ose rozesechveje.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 06. May 2014 9:05:16 
Offline

Joined: Sun 23. Mar 2014 12:13:16
Posts: 261
Location: Černošice/Praha
ZeXx86 wrote:
To me taky neni jasne. Ale tipuji, ze to odstini ta konstrukce heli. Jestli je jednotka podlepena uplne cela oboustrankou, tak by se nemela v ose kridelek chvet.
Je mozne, ze jsou mekci liziny a heli se v te ose rozesechveje.


Sice jsem rikal, ze se na to vykaslu, ale... :) Ted menim regulator, vrtulnik mam rozebrany, tak jsem si rikal, ze tomu dam jeste jednu sanci... Vymenil jsem hlavni hridel a loziska. Kolo mam stale stejne, ale pri roztoceni nejak viditelne nehazi. Stale zadna zmena. Vibrace v ose X minimalni a v ose Y pomerne velke. Prilozene obrazky jsou bez listu a na hlavni hrideli jenom deska cykliky a samotny kamen (bez gripu, gum ...). Abych vyloucil vlyv podvozku, drzel jsem vrtulnik za trup v ruce. Jo a jednotka je podlepena cela (viz viewtopic.php?f=14&t=120#p3248). Bez kamene je to o dost lepsi (ale stale v ose Y vibrace vetsi nez X). Je mozne, ze je krivy kamen, nebo to muze delat sroub kterym je pripevneny (ten neni uplne symetricky - na jedne strane hlava na druhe 2 podlozky a zbytek "tela")?


Attachments:
y.png
y.png [ 45.28 KiB | Viewed 1055 times ]
x.png
x.png [ 26.26 KiB | Viewed 1055 times ]

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20
Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 06. May 2014 9:42:36 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12252
Pokud tamt a spicka je i bez te hlavy, tak v hlave problem nebude.
Hlava to jen zesili, ale duvod je uz pred ni. Co ta hridel, nezkousel jsi menit?

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 06. May 2014 9:59:32 
Offline

Joined: Sun 23. Mar 2014 12:13:16
Posts: 261
Location: Černošice/Praha
ZeXx86 wrote:
Pokud tamt a spicka je i bez te hlavy, tak v hlave problem nebude.
Hlava to jen zesili, ale duvod je uz pred ni. Co ta hridel, nezkousel jsi menit?


Takhle to vypada se samotnou hrideli (zase drzene v ruce):
Attachment:
y.png
y.png [ 32.79 KiB | Viewed 1052 times ]


Prave ze jsem hridel menil vcetne lozisek. Zustali jen kola. Hlavni mam objednane, tak ho jeste zkusim spolu s kolem nahonu vrtulky vymenit. Potom uz budu mit novou komplet celou hlavni osu... Tak uvidim. Ale stale mi neni jasne, ze je to jen v ose Y a osa X je OK. Moznost, ze by to bylo zpusobene rezonanci s lyzinami jsem podle mne vyloucil tim, ze jsem vrtulnik drzel za trup v ruce... Je mozne, ze se do tech vibraci nejak zapoji ocas? Prilis se mi ho nechce sundavat, ale asi ho pro jistotu dam dolu...

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 06. May 2014 10:19:56 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12252
Tak v tom pripade to nebude delat ta hlava. Ta ma v tom jen maly podil. Me prijdou trochu divne ty vibrace uplne na zacatku.
To signalizuje, ze se bud jednotka hybe sama o sobe (nedrzi uplne pevne) a nebo samotny model. treba to je jen tim jak to drzis, takze to je OK. Asi to bude to kolo. Nezkousel jsi menit zubovou vuli? Kdyz je to moc na tesno, tak to pak muze takto vibrovat.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 34 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .