It is currently Tue 30. Apr 2024 6:59:31

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 34 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Thu 08. May 2014 8:24:07 
Offline
User avatar

Joined: Sun 09. Jun 2013 13:14:17
Posts: 969
Location: Plzeň
Řešil jsem také dlouho vibrace na T-Rex 450 ... vyměnil jako ty vše co jsem našel a nakonec to byla prkotinka za dolar. Mám tu vždy několik dílů a helin na sestavení atd a asi v zápalu boje jsem namontoval tyhle díly sice stejné, ale asi od jiných výrobců nebo z jiné série. Nebyli stejně dlouhé a vrtulka byla "mimo stopu". Přišel jsem na to náhodou, jen pohledem po pár dnech že mě "nehrajou" za sebou :-) vrtulkové listy.


Attachments:
2014-05-08_092249.jpg
2014-05-08_092249.jpg [ 12.59 KiB | Viewed 449 times ]

_________________
Spirit System (Spirit W1, RS & GTR & all the others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz
Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 08. May 2014 8:41:06 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12237
Vibrace samotne by nemely mit zadny vliv. Vliv mohou mit spise na to jak chodi mechanika a to uz let ovlivnit do urcite miry muze (hlavne u vrtulky). Ale vzdy zalezi na problemu a dalsich faktorech.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 08. May 2014 8:49:50 
Offline

Joined: Sun 23. Mar 2014 12:13:16
Posts: 261
Location: Černošice/Praha
No jo, ale u me jsou zvysene vibrace v ose Y i po odpojeni ocasu. A taky ta hlavni problemova vibrace neni ve frekvenci toceni vrtulky, ale hl. rotoru. Resp. i na frekvenci vrtulky, ale ta je vyrazne mensi nez od hl. rotoru.

Proste jsou na ose Y vetsi vibrace na vetsine frekvenci... Zacinam si myslet, ze to je konstrukci ramu. Prece velikost vibrace rotacniho pohybu v rovine, ktera je kolma na jednu z os (a to u vrtulniku pro hl. i vyr. rotor plati), by mela byt cca stejna ve 2 osach, ne? A ja mam vibrace vyrazne vyssi jenom v jedne... Nejak si "selskym" rozumem (uznavam, ze to muze byt zavadejici) neumim predstavit jak k tomu muze dojit jinak, nez konstrukci ramu (ta ovlyvni sireni/tlumeni vibraci od zdroje) nebo odlisnosti mereni v teto ose.

No nic, dokud se mi nezacne viditelne "klepat" vrtulnik ve vzduchu, nebudu to resit a budu letat. Ted jsem se do toho pustil, protoze jsem menil regulator, takze jsem to mel skoro cele rozebrane. Rad bych sice znal pricinu, ale uz nevim co zmenit. Mozna casem si Spirita koupi nejaky dalsi majitel Mini titana a potom alespon budu mit nejake porovnani...

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 08. May 2014 8:57:10 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12237
Spirit myslim leta uz na vice minititanech, ale takovy problem nemeli. Asi zalezi na te verzi.
Jedine co se stava je, ze v ose Y se jednotka snadneji rozklepe, ale jak jsi psal, pomuze az drzeni toho ramu, takze si taky myslim, ze ty vibrace vznikaji/prenaseji se akorat tam.
Jinak jednotka se vlivem vibraci nerozklepe. Alespon ne, pokud se neklepe samotna jednotka v nizsich frekvencich, ktere jsou podobne jako ty v letu.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 34 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .