It is currently Sun 12. May 2024 20:43:52

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 83 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Tue 15. Apr 2014 17:57:35 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12248
Kdyz se tahlo takto ohyba tak to spravne urcite neni. Bez listu by se rozhodne ohybat nemelo, to ale podle me neznamena, ze je spatne tahlo - to bylo podle me navrzeno tak, aby stacilo.
To, ze se ohyba tahlo uz bez listu signalizuje podle me jasne jako zadrhel stale u tech gripu. Ze se ohyba uz znamena, ze musi servo opravdu tlacit hodne.
A to je bez listu. S listama to bude ve vzduchu urcite horsi. Proto bych se tahlem prilis nezabyval a zkusil vyresit pricinu toho, proc se ohyba a musi vyvinout takovou silu.
S tim puvodnim tahlem myslim lita vetsina, pokud si na to lide obecne nestezuji, tak bych tam chybu nehledal.

Kazdopadne ve vetru podle me nema cenu tohle resit. To co jsi posilal na videu bude ve vetru pravdepodobne delat polovina heli, neznamena to nic vylozene spatneho.
Nevadi to ani nicemu pri visu, ale delat by to spravne nemelo.

Ja bych resil stale mechaniku od smykatka az po gripy. Behem visu ma vrtulka cca 3-4°.
Jak jsem se koukal na nejake dalsi videa, vrtulka jim u MT dela vicemene to stejne, letaji s tim bez problemu 3D, ale stale to neznamena, ze je vse v poradku.
S tim ti musi poradit nekdo, kdo ma s MT opravdu zkusenosti.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 15. Apr 2014 18:05:46 
Offline

Joined: Sun 23. Mar 2014 12:13:16
Posts: 261
Location: Černošice/Praha
Na Rcmanii jiz shanim nekoho s MT z Prahy a okoli, uvidim jestli se nekdo ozve. Na vrtulce jsem jiz vymenil skoro vsechno... Zbyva hlava a smykatko, po ne si jdu zitra, tak uvidim. Jo a jeste vlastni grypy, tam ale opravdu nevim, co by na nich mohlo byt spatne (vnitrek, tj loziska a podlozku jsem jiz dal nove)...

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 15. Apr 2014 18:12:13 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12248
Tak snad se povede problem odhalit. Ono to muze byt spatne uz od vyroby, nebylo by to nic divneho, stava se to u vsech znacek.
U plastovych dilu muze byt neco pokrouceno, v gripech nemusi dosednout loziska spravne, atd.

Tipuji, ze to bude neco se smykatkem a tim vodicim mechanismem. Jak jsi psal, kolem stredu to chodi lepe, takze bych rekl, ze tam neco presne nevychazi a se zvetsujicim se uhlem to vice tlaci.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 15. Apr 2014 18:19:21 
Offline

Joined: Sun 23. Mar 2014 12:13:16
Posts: 261
Location: Černošice/Praha
Ted jsem jeste vyzkousel hybat smykatekm bez roztoceni. To smykatko chodi bez toceni opravdu samo (naklopim vrtulnik a sjede). Tahlo se prohyba i v teto situaci (samozrejme ne az tak jako pri roztoceni), ale par mm ano. Na cepech se hybe celkem zlehka (vlastni vahou). Tak nevim... zkusim radsi i vymenu toho tahla

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 15. Apr 2014 18:26:34 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12248
No jestli je az tak mekke, tak to bude urcite o neco lepsi.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 16. Apr 2014 17:44:31 
Offline

Joined: Sun 23. Mar 2014 12:13:16
Posts: 261
Location: Černošice/Praha
Tak ted mam vymenenou komplet vrtulku az na umelohmotne gripy a tam opravdu snad nema co byt spatne. Vrtulka se stale chova na stole bez listi stejne. Jeste jsem se zkousel zamyslet nad tim, jake sily tam pusobi a zacinam mit pocit, ze to alespon na MT je spravne chovani... Kdyz budou nasazene listy, kterych teziste je blize odtokove hrane, meli by pri rotaci kompenzovat ty vybezky na prepakovani gripu, ktere jsou na nabezne hrane.

Kolem tahla jsem jeste dal uhlikovou trubicku (3mm) a dal pric vodice. Nasadil listy, roztocil na provozne otacky, poradne vrtilnik chytnul a zkousel hybat smerovkou. Ted se tahlo ani nehne a zda se, ze to reaguje vporadku. Vibrace se mi povedlo vyrazne znizit (na obrazku je osa Z s nasazenou vrtulkou).

Zitra nema skoro foukat, tak to pujdu rano vyzkouset.

Chci se jeste zeptat, jak presne se projevi prilis mala/velka hodnota zpozdeni vrtulky (ve visu)?


Attachments:
vibrace_Z.png
vibrace_Z.png [ 23.09 KiB | Viewed 697 times ]

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Last edited by TomasN on Wed 16. Apr 2014 18:53:38, edited 1 time in total.
Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 16. Apr 2014 18:45:53 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12248
To vypada velmi dobre ;)

Male zpozdeni se projevi tak, ze bude vrtulka pri zasekavani prekmitavat.
Velke zpozdeni, ze bude zase mit prilis hladky dojezd.
Krome toho se muze objevit pri vysokem zpozdeni rychlejsi rozkmitani vrtulky a treba i pokmitavani behem visu (to plati vetsinou az nad 20).
Vzdycky se nastavuje dle daneho serva a s hodnotou kolem 10 se nestane nic spatneho :)

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 16. Apr 2014 18:52:12 
Offline

Joined: Sun 23. Mar 2014 12:13:16
Posts: 261
Location: Černošice/Praha
Ok, dik. Tak mi zitra drz palce. Na Rcmanii se mi ozval jeden majitel Mini Titana, byl ochotny sundat listy a vyzkouset chovani roztocene vrtulky. U neho to je stejne jako u mne, a pry problem s ocasem nema. Tak snad to tak u MT ma byt...

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 17. Apr 2014 17:00:54 
Offline

Joined: Sun 23. Mar 2014 12:13:16
Posts: 261
Location: Černošice/Praha
Tak jsem to dneska par krat proletnul. Mozna to o neco lepsi je, ale ne o moc. Kdyz je bezvetri (to je ale malo kdy), tak se ocas ve visu nehne. Kdyz pofukuje, tak se nekdy pohne o cca 1-2cm a vrati se. Neni to ale zadne kmitani. Kdyz jsem zkousel rychleji couvat, tak ocas drzi. Predpokladam, ze dany stav je maximum co s mym HW (mechanika vrtulky, servo) jsem schopny dosahnout. Pro moje letani me stavajici stav nelimituje. Pokud se nekdy dostanu k 3D akrobacii, tak to mozna bude chtit nejak doladit, ale tohle urcite nejakou dobu nehrozi. Zkusim jeste sehnat nejakeho majitele Mini Titanu v mem dosahu, abych videl jak se to chova jemu. Takze vsem diky za pomoc

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 17. Apr 2014 17:09:39 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12248
Neni zac. Podle me to nebude nijak vadit ani pro akrobacii. Na samotny vykon vrtulky to nema zadny vliv. Dulezite je, aby ten ocas drzel pri narocnejsich manevrech. To je jedina vec, ktera musi fungovat dobre, ocas by nemel ustrelit, apod.
Muzes si zkusit hrat se zpozdenim a drzenim piruet, jak jsem psal uz vyse, ale je to jen problem na oko, ktery pri letani asi ani nepujde videt.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 83 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .