It is currently Thu 23. May 2024 15:34:08

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Sun 10. Aug 2014 19:55:20 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12260
Opravdu zalezi na hodne faktorech, vetsina s tim nema problem - je dobre je prekontrolovat at se mohou vyloucit nebo vyresit.
Jednotka vi jak se ma heli naklonit, ale bohuzel to nemusi stihnout treba vcas serva, pokud je mimo teziste nebo je spatne nastaveno neco jineho.
Vetsinou ale teziste problem neni.
Spise prover, jestli to tak je pokazde i s dalsimi baterkami.
Take muzes zmerit vibrace ... jednoduse se ujistit, ze mas vsechno v poradku.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 10. Aug 2014 21:04:42 
Offline

Joined: Thu 27. Mar 2014 20:33:18
Posts: 201
Jednotku mám na 450L Dominátorovi, na zadním platíčku k tomu určenému. Předpokládám že to snad má výrobce kolmo. Kdyby ne, to by byla zrada. Ale na pohled je to kolmo, a určitě ne odchýlené o tolik, kolik to jde šejdrem při té záchraně.
No jsem zvědavý, k čemu se dobereme.

Ještě doplním, že při těch dnešních startech byla vždy helina při inicializaci na zemi nehnutě, ale vždy mírně nakloněná dopředu (startoval jsem na mírném svahu). Lítala výborně, jen při té záchraně táhla dozadu.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 11. Aug 2014 7:31:11 
Offline
User avatar

Joined: Sun 09. Jun 2013 13:14:17
Posts: 974
Location: Plzeň
Woita wrote:
Ještě doplním, že při těch dnešních startech byla vždy helina při inicializaci na zemi nehnutě, ale vždy mírně nakloněná dopředu (startoval jsem na mírném svahu). Lítala výborně, jen při té záchraně táhla dozadu.


A to i když ji ustálíš na místě a zmáčkneš záchranu tak jde dozadu? Nebo za letu se nakloní vzad a brzdí?

_________________
Spirit System (Spirit W1, RS & GTR & all the others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 11. Aug 2014 8:40:02 
Offline

Joined: Thu 27. Mar 2014 20:33:18
Posts: 201
Když jí za letu ustálím na místě, stojí jako přibitá (je bezvětří). Cvaknu záchranu a nejde kolmo vzhůru jak bych čekal, ale šikmo dozadu.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 11. Aug 2014 8:45:14 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12260
Super, diky za info.
A jak dopadlo mereni? Ta cyklika jde kolmo i v max./min. kolektivu?

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 11. Aug 2014 8:59:36 
Offline

Joined: Thu 27. Mar 2014 20:33:18
Posts: 201
Možná - ještě mě napadlo: Mám docela obří vůle v servech (Savox SH0257MG).
Myslím že bych měl nejdříve pořešit ty vůle, a až pak se snažit o dokonalou funkčnost.
Ono se s tím docela dá lítat, já ty vůle nijak nepociťuju, ale mohlo by to být ono?

(Ty vůle jsou podle pravítka cca 0,5mm na páce každého serva cykliky.)


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 11. Aug 2014 9:02:07 
Offline

Joined: Thu 27. Mar 2014 20:33:18
Posts: 201
ZeXx86 wrote:
Super, diky za info.
A jak dopadlo mereni? Ta cyklika jde kolmo i v max./min. kolektivu?

Musím se zastydět, nestihl jsem to včera zkontrolovat. Snad dneska, pak sem dám info.
Soustředím se hlavně na cykliku v max kolektivu, nebo v 70%, protože tam mám nastavenou záchranu (mám ji "hormal" modu, tedy ne v invertu).


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 14. Oct 2014 12:42:29 
Offline

Joined: Thu 28. Aug 2014 19:54:40
Posts: 18
Location: Tábor
ahoj mam problém se záchranou mam se spiritem cca 50 startu vše fungovalo výborně i záchrana vše mám nastaveno správně i kompenzaci piruet záchrana fungovala vždy správně ale jednoho hezkého dne správně nezafungovala ztratil jsem kontrolu nad ovládáním a po aktivaci záchrany se heli nesrovnala akorát táhla heli bokem :( T rex nakonec skončil na kousky chtěl bych se zeptat zda to nemůže mít za následek malý zisk Gyra? mel jsem nastaveno 45% ale při rychlém dopředném letu mi občas kmitala vrtulka tak jsem zisk ještě snížil na 40% to už bylo celkem ok ale ta záchrana nevím no jsem z toho docela :?

_________________
Goblin700,Goblin380,Spirit,Futaba T10J


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 14. Oct 2014 12:53:37 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12260
Ahoj

Tak to me mrzi, ziskem to nebude. Spise na to ma vliv napr. to jak se heli zapla (poloha) a co se s ni delo potom, stav modelu, prip. pretizeni BECu, serva, apod.
Po tom padu byly vypadnute nejake ocka? Funguji serva cykliky spravne? Neprojevoval se model predtim divne? Napr. pokud predtim letal s nejakym nastavenim a po case bylo nutne nastaveni zmenit, aby se odstranil nejaky problem, apod.
O jakou heli presne jde a jak je osazena? Nahodou graf vibraci pred padem jsi nedelal?

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 17. Oct 2014 12:36:02 
Offline

Joined: Thu 28. Aug 2014 19:54:40
Posts: 18
Location: Tábor
Ahoj

je to T rex450L dominátor je tam vše setové serva na cyklice jsou TurnigyS306G-HV těžko říct v čem byl problém chtěl jsem jen vědět zda to nemůže byt tím ziskem gyra po pádu bylo urvaná jedna páka serva ale myslím že to bylo pádem jsem začátečník a žádné 3D neprovádím :lol: jinak serva jsou ok takže těma to asi nebylo pro jistotu budu ještě dávat externí BEC aby nemohl být problém s napájením jednotky a serv snad ne to již příště znovu nepřekvapí jinak jsem s jednotkou maximálně spokojen :)

_________________
Goblin700,Goblin380,Spirit,Futaba T10J


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .