It is currently Mon 17. Jun 2024 11:57:20

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page 1, 2  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Mon 13. Jul 2015 7:14:45 
Offline

Joined: Mon 13. Jul 2015 6:29:20
Posts: 4
Zdravím,

Vlastním pádlový T-Rex 450 Sport V2. Provedl jsem upgrade na na bezpádlovou hlavu H45162QN a zakoupil systém Spirit. Provedl jsem nastavení spirita pomocí průvodce a nastal problém v kroku 8, kde nejsem schopen nastavit správný rozsah kolektivu. S hlavní hřídelí po upgradu mám rozsah kolektivu při plným kolektivu +34 stupňů a při minimálním kolektivu +2 stupně. Když jsem tam dal hřídel z pádlové hlavy dostal jsem se do opačného extrému. Při plným kolektivu jsem měl úhel -1 stupeň a při minimálním kolektivu -35 stupňů. Vrátil jsem tam hřídel která byla v setu pro upgrade. Abych se dostal do rozsahů +12 a -12 stupňů musel jsem posunout páky na servech a 3 zuby dolů od polohy kdy byly kolmo ke krabičkám serva! Dále jsem musel upravit rozsah pro kanál kolektivu (krok 3 v průvodci) na hodnotu při maximu +64 a při minimu -118. Při této úpravě jsem byl schopen dosáhnout rozsahu kolektivu zhruba na +12 a -12 stupňů. Při tomto nastavení je problém v tom, že při extrémních hodnotách mi zadní servo cyklily naráží do řemenice která pohání řemen ocasního rotoru. Dále mám problém s nastavení geometrie rotorové hlavy, kde se mi podařilo nastavit hodnoty pouze na +1 nebo -1 stupeň. Na co přesně má vliv nastavení geometrie rotorové hlavy? Nevíte někdo prosím jak mám výše uvedené problémy řešit? Díky.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 13. Jul 2015 7:30:35 
Offline

Joined: Sat 08. Jun 2013 12:16:46
Posts: 889
To vypada na problem v delce tahel.
Musis proste udelat zakladni nastaveni. Vsechno do nuly, limity stejne, paky u serv zpatky kolmo. Potom nastavit delky tahel servo/cyklika tak, aby paky co unasi desku cykliky byly kolmo na hridel. A tahly cyklika/unasec listu doladit nulovy nabeh listu. Pak to bude fungovat. Hridele pro padlo a bezpalo maji jinou delku a i stredove kameny rotoru jsou myslim jine. Potom ti to vyskove nesedi. Problem to neni, ale musi se to dohnat tahly. Presazeni pak na servech je spatne.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 13. Jul 2015 7:45:35 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12305
Ahoj,

problemu je vice, takze je vyresime postupne.
Chyba bude jen v nastaveni stredove pozice serv, pak a tahel.
Doporucuji zacit tak, ze v pruvodci u nastaveni Subtrimu serv dat vse do nuly.

Potom zkontrolovat, kde jsou paky serv. Musi byt v teto chvili co nejpresneji kolmo ke krabicce serv.
Pak prichazi na radu nastaveni tahel od serv k cyklice, pomoci nich se musi dosahnout toho, ze bude cyklika presne vodorovne.
Toho se da dosahnout snadno s Cyclic Levelerem. V subtrimech se mohou delat jeste mirne korekce, ale vzdy by mely zustat paky serv kolmo.

Nakonec se nasadi rotorova hlava a upravi delku dvou tahel, ktere jdou ke gripum. Tim se nastavi presne 0° nabeh na hlavnich listech. Oba tahla by mely byt stejne vzdalenosti. Takze vzdy delat zmeny na obou soucasne.
Vsechno toto nastaveni je nejlepsi delat se zapnutym Subtrim (ladeni), protoze nastaveni vysilace ani poloha pak na toto nema vliv.

Rozsah kolektivu na obe strany odlisne ve vysilaci nenastavovat. Pokud tam nakonec bude nejaky rozdil, da se to kompenzovat primo v jednotce v Korekce drahy serv. Ve 95% pripadech to neni treba, pokud se zakladni nastaveni provede presne.
U trex 450 bohuzel k rozdilu v kolektivu dochazi, vetsinou se jedna o 1-3°.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 13. Jul 2015 8:07:21 
Offline
User avatar

Joined: Sun 09. Jun 2013 13:14:17
Posts: 979
Location: Plzeň
Pozor, musíš také vyměnit hl. hřídel za DFC verzi. Nestačí jen hlava.
Musíš použít tuhle hřídel, je kratší: http://www.benovoletadylka.cz/450-dfc-hlavni-hridel-h45h001xxw-pro-trex-450-sesport-p-1627.html

_________________
Spirit System (Spirit W1, RS & GTR & all the others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 13. Jul 2015 8:11:23 
Offline

Joined: Mon 13. Jul 2015 6:29:20
Posts: 4
Všechny kroky 1-7 jsem měl nastaveny správně. Několikrát jsem to kontroloval. Byl jsem s tím i za bráchou, který má spirity ve dvou mašinách a viděl to na vlastní oči. Středovou pozici serv jsem měl správně. V kroku 7 jsem měl páky kolmo ke krabičkám serv a cyklika byla v rovině (nastaveno pomocí leveleru). Táhla od cykliky k listům mám zašroubované na doraz. Táhla mezi servama a cyklikou mám na doraz u dvou serv. I přes toto nastavení mám rozsah kolektivu +34 a +2 stupně. Problém bude asi v délce táhel jak psal pkotatko, ale táhla jsou originál. Pro Habásek: v prvním příspěvku jsem psal, že jsem tam dal hřídel do DFC. Byla součástí upgradu.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 13. Jul 2015 10:14:47 
Offline
User avatar

Joined: Sun 09. Jun 2013 13:14:17
Posts: 979
Location: Plzeň
Ano, ale jsou dvě verze DFC hřídelí, proto jsme to připomenul. Liší se délkou.

_________________
Spirit System (Spirit W1, RS & GTR & all the others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 13. Jul 2015 10:22:11 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12305
Tahla je treba nastavit na kazde serva jinak, muze byt rozdil i nekolik mm oproti manualu. Take kazda verze Trexe je jinak konstruovana a ma mnoho rozdilu.

Take je dulezite proverit, zda kanal plynu je pri stredove poloze v 0% v zalozce Diagnostika. Stejne tak, zda konci v +/- 100%.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 13. Jul 2015 10:51:33 
Offline

Joined: Mon 13. Jul 2015 6:29:20
Posts: 4
Jak jsem již psal, kroky 1-7 v průvodci byly nastaveny tak jak mají být, takže kanál plynu byl uprostřed 0% a na koncích +/-100%. Chápu, že táhla mohou být každé jinak nastaveno. V mém případě je potřeba je zkrátit, ale očka na táhlech jsou zašroubovaná na doraz. Více je zkrátit šroubováním nelze.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 13. Jul 2015 11:22:44 
Offline
User avatar

Joined: Sun 09. Jun 2013 13:14:17
Posts: 979
Location: Plzeň
geban wrote:
Jak jsem již psal, kroky 1-7 v průvodci byly nastaveny tak jak mají být, takže kanál plynu byl uprostřed 0% a na koncích +/-100%. Chápu, že táhla mohou být každé jinak nastaveno. V mém případě je potřeba je zkrátit, ale očka na táhlech jsou zašroubovaná na doraz. Více je zkrátit šroubováním nelze.


Myslím že jsem několik T-rexů předělával a na některých bylo třeba použít jiná táhla ... asi to bude i tvůj případ.

_________________
Spirit System (Spirit W1, RS & GTR & all the others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 13. Jul 2015 11:45:53 
Offline

Joined: Mon 13. Jul 2015 6:29:20
Posts: 4
Taky si to myslím. Už jsem mluvil s člověkem z benovoletadylka, ať mi změří jak dlouhá táhla mají v nabídce pro T-Rex 450, porovnám to se svými a kratší pořídím a vyzkouším.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .