It is currently Tue 14. May 2024 23:31:53

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Sat 08. Aug 2015 10:03:20 
Offline

Joined: Thu 26. Jun 2014 5:32:04
Posts: 7
Na Trex 450 PROv2 DFC mam velmi zvlastny problem: Cca 30 sekund po vzdlete otacky klesnu na minimum. Ked zapnem zachranu, tak sa otacky zvysia a zacne heli stupat, ale hned ako zachranu vypnem, tak zase otacky klesnu a heli pada. Ked odpojim a zapojim zapojim bateriu, tak zase to na tych prvych par desiatok sekund funguje a potom prestane. Na zaciatku letu vsetky serva reaguju spravne, heli pekne leti a zataca a potom ako by utal - otacky pomaly klesaju na minimum a heli sama pristane v takmer v autorotacii...
Uz som vymenil aj motor (robi to na Hyperione a aj na Tarot 450MX), vymenil som ESC (mal som povodny Align 45A, dal som YPG 45A), takze vylucovacou metodou mi ostava, ze nieco je v Spirite zle...

Spirit mam napojeny cez 2x Orange R110X satelity, takze signal pre ESC riadi priamo Spirit. ESC nie je Governor mode a ani Sprit. Robi to aj na original Spektrum satelitoch, takze ani v tom nie je problem.

Do prilohy davam letovy zaznam a aktualne nastavenie Spirita. Len neviem ci je letovy zaznam v poriadku. Dnes som mal 2 lety a v zazname je len jeden let. Navyze pri druhom lete som skusal tu zachranu a to tam nie je zaznamenane. Letovy zaznam som generoval vcera, takze vtedy sa vymazali stare lety. Mozno ja robim zle nieco.
Co citam v tom logu, ze je nizke napatie, tak to nie je pravda, lebo BEC test presiel korektne. Napatie sice kleslo na 4,5V ale jednotka sa neresetovala

Vedeli by ste mi prosim poradit v com moze byt problem? Ja si neviem predstavit co sa deje... Este mam druhy Spirit v 550tke, tak pripadne skusim ho prehodit na 450 a uvidim... Som z toho mimo...


Attachments:
Trex450-PROv2-DFC.4ds [255 Bytes]
Downloaded 35 times
spirit-log-2015-08-08-101900.pdf [81.42 KiB]
Downloaded 55 times
Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat 08. Aug 2015 10:45:56 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12249
Jedine, kde vidim chybu je hlaseni o ztrate signalu v letovem zaznamu. To je hned na zacatku.

Kdyz se menily satelity, zustal stejny kablik?

Co se tyce toho poklesu, muzeme si byt 100% jisti, ze jednotka toto nemuze nijak ovlivnit. Posila pouze to, co posila vysilac.
Takze chybu bych hledal pouze v:
- nastaveni vysilace
- baterii, ktera je uz prilis mekka

LiPo se da jina zkusit snadno, pokud to bude stejne i s novou/novsi, pak to bude v nastaveni vysilace.
V tomto pripade hadam, ze bude chyba v nastaveni vysilace. Pravdepodobne se nekde pouziva spatne krivky plynu nebo nejake mixovani.

Nejjednodussi je odmontovat listy nebo odpojit motor, zapnout SW a sledovat v zalozce Diagnostika co se deje s kanalem plynu.
Pak odstavit Hold a sledovat jak reaguje krivka plynu. Tusim, ze tam pujde videt neco, co by tam byt nemelo.
Prip. se da zapnout ve vysilaci Monitor a zobrazit co dela kanal plynu pri spusteni zachrany, beznem letovem rezimu, apod.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat 08. Aug 2015 11:59:34 
Offline

Joined: Thu 26. Jun 2014 5:32:04
Posts: 7
Baterie su OK. Kupoval som ich zaciatkom roka a lietam s nimi aj v kvadrokoptere a tam funguju bez problemov.
Tak skusil som to ako ste mi poradili: Odmontoval som vrtule, napojil Spirit na kablik a roztocil. Vsetky ukazovatele sa chovali normalne - plyn neskakal. V prilohe posielam aj log, teraz uz nevyskocila ziadna chyba.

Jedinu nezvycajnu vec co som si vsimol, ze telemetria mi vyhadzovala chybu vysokych otacok. Pri 60% plynu telemetria pisala, ze rotor ma 3600 otacok, co vobec matemacky nesedi pri 3S baterii a 3500kV motore (3500x11,1x0,89=34576,5 otacok hlaveho motora, Prevod 121:11 cize pri 100% plyne by rotorova hlava mala mat 3143 otacok). Doteraz som to ignoroval, lebo aj tak chcem snimac otacok pouzit pre Spirit governor - ale je mozne, ze cely tento humbuk robi telemetria? Na vysielaci mam nastavenych max 3800 otacok. Je mozne, ze ked snimac posle, ze je viac nez 3800 otacok, tak jednoducho vysielac vypne plyn?
Prevodovy pomer mam spravne nastaveny vo vysielaci. Jedine pocet polov pre Tarot 450MX bude asi iny nez 8...


Attachments:
spirit-log-2015-08-08-121839-2.pdf [69.19 KiB]
Downloaded 52 times
Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat 08. Aug 2015 12:15:42 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12249
O jakou telemetrii jde? Nekteri piloti hlasi, ze jim dela telemetrie z HK znacne problemy a rusi i signal. Problem dela hlavne ta z HK nebo Spektrum telemetrie + Orange satelit.
Vypadava napr. signal, apod.

Doporucuji na zkousku telemetrii uplne odpojit.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat 08. Aug 2015 12:36:41 
Offline

Joined: Thu 26. Jun 2014 5:32:04
Posts: 7
Ano, jedna sa prave Orange RX telemetriu: www.hobbyking.com/hobbyking/store/__784 ... rch=Orange tele
Dnes vecer ju vymontujem a zajtra skusim zalietat bez nej.
Zatial dakujem za rady


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 09. Aug 2015 8:51:16 
Offline

Joined: Thu 26. Jun 2014 5:32:04
Posts: 7
Vas dohad bol spravny: Cele to sialene spravanie robila Orange Telemetria. Akonahle som ju odpojil, tak uz som celu bateriu vedel odlietat bez problemov. Dakujem za pomoc. Nikdy by ma nenapadlo, ze sa to tak moze ovplyvnovat. Pouzival som Orange satelity a aj Orange telemetry modul. Necakal by som, ze to moze navzajom rusit. Mrzi ma, ze ten Align ESC som uz rozobral na kusky. Predpokladal som, ze je v nom chyba.

Len vyriesenim jedneho problemu som sa plynule dostal do druheho. Ako som nacvicoval s heli - odpajal pripajal telemetriu, znova paroval - tak som omylom vypol vysielac pricom bateria bola stale napojena. V momente sa roztocil motor a cyklika skocila uplne doprava. Vysledok je taky, ze sa mi zlamali oba listy a ramena serv. Je mozne v Spirite nastavit FailSave hodnoty? Pokial viem, tak v satelite samotnom sa to neda nastavit.
Ako mam nastavit aby po strate signalu cyklika ostala rovno a motor bol vypnuty?


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 09. Aug 2015 9:16:08 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12249
Tak to je dobre, ze se vyresil problem.

Skoda, ze pribyl dalsi - Failsafe se nastavuje behem parovani s jednotkou. Tento proces je popsan v pruvodci v software a take v manualu u schema pro pripojeni satelitu. Bindovani s jednotkou je nezbytne, jinak muze dojit k podobnemu problemu :(
Idealni je preparovat po dokonceni nastaveni jeste jednou, protoze se muze stat, ze bylo napr. nespravne nastaveno mixovani cykliky behem prvniho parovani. Takze by vysledek mohl byt stejny :(

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 09. Aug 2015 16:37:19 
Offline

Joined: Thu 26. Jun 2014 5:32:04
Posts: 7
Cele toto sialene spravanie robia pravdepodobne vadne Orange RX satelity.
Na zaklade Vasho odporucania som zopakoval bindovaci proces, ale za kazdym ked som vypol vysielac, tak sa motor roztocil a ked som vysielac znova zapol, tak sa prestal točiť. Pre istotu som to odskusal 3 krat po sebe a vzdy sa motor roztocil. Odskusal som rovnaky postup na original Spektrum satelite a vtedy sa motor neroztocil. Na original Spektrum satelite Fail Save funguje ako ma...

Dakujem za pomoc.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .