It is currently Sun 28. Apr 2024 20:37:48

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: Zkrat serva
PostPosted: Mon 11. May 2015 5:11:23 
Offline

Joined: Sat 03. Jan 2015 17:53:50
Posts: 67
Zdravím, chci se jen zeptat zda je spirit nějak chráněn v případě že v obvodu nastane zkrat.
Stalo sem mi to, že v motoru serva se ohnul plíšek(uhlík) který jde na komutátor.Ohnul se směrem k druhému plíšku a udělal zkrat.

Serva jsem vyměnil, bec se tváří že jede ale při rychlém cvakání záchrany(na zemi bez motoru) spirit v logu hlásí názké napětí.

Jinak spirit zdá se to přežil, ale jestli existuje nějaká speciální metoda jak to 100% odhalit.?

Co znamená když se objeví hláška nízké napětí a hned pod ní hlavní smyčka programu uvázla?Bylo to právě když jsem rychle cvakal záchranu a testoval tak bec.

Nyní chci dát externí 3A bec pro přijímač a spirita.Serva budou napájena přímo z becu reglu 6A.

Když budou oba beci spojeny s baterkou musím spojovat zem obou beců ještě na výstupu.
Tedy regl s becem je připojen k baterce výstup(5.5V jde červený plus přímo na serva,mínus a signál do přijímače.Externí bec je připojen k baterce jeho výstup 5.9V jde červený plus na přijímač a spirita a JEHO MÍNUS UŽ NEMUSÍM ZAPOJOVAT když jsou spojeny mínusem na baterce(někdo to má spojeno někdo ne)?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zkrat serva
PostPosted: Mon 11. May 2015 9:08:42 
Offline
User avatar

Joined: Sun 09. Jun 2013 13:14:17
Posts: 969
Location: Plzeň
Jak jsem psal na RC Manii:

Nepíšeš na jakou velikost heli to je, ale předpokládám že 450.
Pokud takto blbne int. BEC v reglu, tak bych to celé napájel externím, 3A je na hraně, ale bude stačit, běžně to regulátory mají. Ten int. bych nepoužil na nic.
Co něco takového? http://www.horejsi.cz/Pages/DetailProdu ... cislo=1038

_________________
Spirit System (Spirit W1, RS & GTR & all the others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zkrat serva
PostPosted: Mon 11. May 2015 10:02:32 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12236
Ahoj,

pokud jednotka chodí, tak by ji nic být němělo.
Zkrat nastane většinou mezi + a - a do jednotky nic špatného nejde. Pouze se sníží napětí/vzroste proud.

To nízké napětí znamená, že ten BEC nezvládne pokrát proudové špičky. Nejjednodušší řešení je použít kondenzátor, který tomu trochu pomůže. Ale není to ideální.
Pak jsou možnosti použít jiné serva, které mají menší odběr nebo externí BEC.

To zapojení externího BECu jsem příliš nepochopil, ale pokud se nepoužívá interní, tak se odpojí jeho +, signál a zem se tam nechá.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zkrat serva
PostPosted: Mon 11. May 2015 11:36:58 
Offline

Joined: Sat 03. Jan 2015 17:53:50
Posts: 67
Tak je to dominátor 450L 3S setová serva.Právě že já chci 2 samostatné becy a mnoho místa na regl plus 2 becy tam moc není.Proto chci využívat i ten bec v reglu.Regl je YEP 45 takže by zase tak špatný(kvalitou) být neměl, jen se mi poškodil tím zkratem.

Přikládám obrázek jak to chci zapojit.Jen modrá šipka s X červené dráty budou opačně a jde o to jestli propojit i mínus externího becu označeno XX nebo jestli ho vůbec nezapojovat a nechat jen červený.


Attachments:
howto_connect_bec_ubec_circuit.jpg
howto_connect_bec_ubec_circuit.jpg [ 49.41 KiB | Viewed 1001 times ]
Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zkrat serva
PostPosted: Mon 11. May 2015 11:48:04 
Offline
User avatar

Joined: Sun 09. Jun 2013 13:14:17
Posts: 969
Location: Plzeň
Proč to tak komplikuješ? Dej ten ext. BEC na vše a máš klid, u 450 to bude zcela jistě OK.

_________________
Spirit System (Spirit W1, RS & GTR & all the others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zkrat serva
PostPosted: Mon 11. May 2015 11:54:39 
Offline

Joined: Sat 03. Jan 2015 17:53:50
Posts: 67
Máš pravdu, ale už tam mám zapojený ten 3A externí a serva s tím nechci napájet a další externí už tam horko těžko narvu.Je to složité, ale co už.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zkrat serva
PostPosted: Mon 11. May 2015 12:58:54 
Offline

Joined: Sat 03. Jan 2015 17:53:50
Posts: 67
Co mohlo zanamenat že smyčka programu uvázla?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zkrat serva
PostPosted: Mon 11. May 2015 13:02:50 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12236
Pokud kleslo napětí příliš nízko, jednotka a vše ostatní přestane fungovat správně. Pokud pak jednotka potřebuje více času než je obvyklé, zobrazí se tato zpráva. Takže to bude souviset s velkou pravděpodobností s nízkým napětím.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zkrat serva
PostPosted: Tue 12. May 2015 6:28:09 
Offline

Joined: Sun 25. Aug 2013 9:14:16
Posts: 226
Doporučím zainvestovat a koupit jeden lepší BEC - na 450L 6S jsem měl Foxy Ubec 6A a fungovalo vše perfektně bez starostí že mi to spadne na pokles napětí.

Pokud chceš, můžu ti ho sehnat novej za dobrou cenu - kdyžtak mi napuš zprávu

_________________
DX9 - Chase 360 - Spirit


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Zkrat serva
PostPosted: Tue 12. May 2015 6:43:37 
Offline

Joined: Fri 03. May 2013 16:03:45
Posts: 337
haas wrote:
Tak je to dominátor 450L 3S setová serva.Právě že já chci 2 samostatné becy a mnoho místa na regl plus 2 becy tam moc není.Proto chci využívat i ten bec v reglu.Regl je YEP 45 takže by zase tak špatný(kvalitou) být neměl, jen se mi poškodil tím zkratem.

Přikládám obrázek jak to chci zapojit.Jen modrá šipka s X červené dráty budou opačně a jde o to jestli propojit i mínus externího becu označeno XX nebo jestli ho vůbec nezapojovat a nechat jen červený.


Ked sa ten regl poskodil skratom tak ho zatoc nad hlavou, pleskni do najblizsieho smetaka a kup novy YEP 45A ved to stoji cca 25$ namiesto vymyslania dvoch BEC a podobnych hovadin.

Hovori ti nieco princip Occamovej britvy? :mrgreen: Hovori ze: "Ak na nejaký jav sú viaceré vysvetlenia, je lepšie uprednostniť to najmenej zložité".


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .