It is currently Mon 13. May 2024 2:20:56

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: GAUI NX4 + Governor
PostPosted: Sat 02. May 2015 21:17:12 
Offline

Joined: Sun 15. Jun 2014 9:14:27
Posts: 25
Location: Czech - Hlinsko
Zdravím,
chtěl bych se zeptat na nějaké detaily ohledně instalace a jednotky a budoucího governoru, pokud to je možné. Psal jsem to už na rcmanii, ale napíši to i sem...

Budu si objednávat Spirita do GAUI NX4 (motor žhavík OS 37) a:
1) GAUI NX4 má uložení bezpádla tak, že je: oboustranka, kovová podložka, další oboustranka, bezpádlo. Viz obrázek.
- doporučili by jste také takto montovat Spirita?
- je v balení dost oboustranné pásky na obě nalepení? Nebo v nějaké vrstvě použít klasickou oboustranku?

2) Přemýšlel jsem i nad objednáním bluetooth modulu, ale pořád nemám žádný Android, ale jenom iOS. Je do budoucna nějaká možnost zprovoznit ten BT modul s iOS (vím, že tam byly nějaká omezení, ale třeba se už něco změnilo) ?

3) Governor . Pokud můžete napsat nějaké info, rád bych věděl (hádám, že bude asi součástí banky, ale raději se ptám):
- zdali bude governor fungovat s klasickým přijímačem - mám 8CH (ptám se kvůli počtu konektorů na bezpádle).
- Doufám, že governor bude fungovat společně se záchranou - že se něco nebude vylučovat... Zisk gyra by mě tolik nebolel, kdyby se dal natvrdo do jednotky.
- Jaký senzor k motoru (v případě spalováku) bude použit? Zatím používám Align RPM senzor a je zapojen do 3GX. Takže otázka je, zdali s objednávkou počkat na dostupnost senzorů nebo zdali tam bude nějaká kompatibilita se senzory, co jsou na trhu.

Předem díky za odpovědi!
Roman


Attachments:
File comment: Instalace FBL jednotky v GAUI NX4
GAUI FBL.jpg
GAUI FBL.jpg [ 736.3 KiB | Viewed 750 times ]
Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: GAUI NX4 + Governor
PostPosted: Sat 02. May 2015 21:36:29 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12248
Ahoj,

diky za zajem.

1. Zacal bych s klasickym pripevnenim jednotky. Tzn. jednotku bezne podlepit a rovnou na model. Neni treba pouzivat dalsi podlozky. Jednotka musi drzet velmi pevne, nesmi se na modelu jakkoli pohybovat. Jestli bude vse v poradku se da overit uz na zemi pri roztoceni bez listu.

2. Brzy by mela byt aplikace i pro iOS, soucasny modul k ni ale pouzit bohuzel nepujde.

3. Governor bude fungovat se vsemi typy prijimacu, ktere jsou digitalni. Takze PWM bohuzel nepujde.
Z funkcionality se nebude vylucovat vubec nic. Naopak jen pribyvat :)
Align RPM senzor by mel fungovat. Jenom se mirne upravi konektor.
Zatim ale nemohu nic potvrdit, dokud nebude vydana nova verze.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: GAUI NX4 + Governor
PostPosted: Sat 02. May 2015 22:21:30 
Offline

Joined: Sun 15. Jun 2014 9:14:27
Posts: 25
Location: Czech - Hlinsko
Super.

Ad 1) Ta kovová podložka je standardní součástí kitu vrtulníku. Tak třeba tam má nějaký konstrukční význam (GAUI tam primárně cpe "GAUI Mini vbar"). Ale můžu to zkusit bez toho a uvidí se.

Ad 2) Můžeš alespoň nastřelit, s jakou minimální verzí iOS to bude fungovat? A jak je to případně "daleko" :-)?

Ad 3) Super. Díky. Alespoň takto mi to zatím stačí...

Už jenom aby byl Spirit skladem a nový FW venku.
PS: Jenom jedna otázečka, když už píšu - graf vibrací jde vyčíst i po přistání a projít v čase a nebo se pro aktuálnost musí sledovat online?

Roman


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: GAUI NX4 + Governor
PostPosted: Sun 03. May 2015 17:53:44 
Offline

Joined: Sun 25. Aug 2013 9:14:16
Posts: 226
ZeXx86 wrote:
3. Governor bude fungovat se vsemi typy prijimacu, ktere jsou digitalni. Takze PWM bohuzel nepujde.


Myslel jsem si, že nastavení governoru (otáček) bude pro každou banku zvlášť a tudíž i přepínání bank povede ke změně přednastavených otáček (tak jako se teď ladí zisk gyra)... tudíž jsem předpokládal, že to bude fungovat i s klasickým PWM přijímačem.

_________________
DX9 - Chase 360 - Spirit


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: GAUI NX4 + Governor
PostPosted: Sun 03. May 2015 18:06:09 
Offline
User avatar

Joined: Sun 09. Jun 2013 13:14:17
Posts: 970
Location: Plzeň
Nastavení governoru bude jedno (zisk, držení ...) a otáčky si budeš ladit křivkou plynu v let. režimech v TX.
Tam jde o jinou věc, o příjem signálu z RPM senzoru a výstupu signálu ze Spirit pro regulátor otáček. Na to tě stávající PWM piny nestačí.
V dnešní době má většina lidí na heli co vídám po letištích stejně něco v digitálu (Futaba, Spektrum, Jeti, Graupner ...)
Dnes má s.bus přijímače i Spektrum i Hitec ...

_________________
Spirit System (Spirit W1, RS & GTR & all the others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: GAUI NX4 + Governor
PostPosted: Sun 03. May 2015 18:12:31 
Offline

Joined: Sun 25. Aug 2013 9:14:16
Posts: 226
Jasně, na tom jsem nepomyslel. Zajímavá informace, že Spirit bude brát křivku plynu z vysílače a že nebude na tvrdo nastavený RPM v jednotce. Toto se mi líbí!

Takže pokud člověk používá 2x Spektrum DSMX satelit, tak by to mělo s governorem fungovat? Regulátor mi podporuje výstup RPM přes druhý kablík, snad to bude kompatibilní :)

_________________
DX9 - Chase 360 - Spirit


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .