It is currently Mon 13. May 2024 12:22:35

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Wed 22. Apr 2015 20:46:41 
Offline

Joined: Sun 25. Aug 2013 9:14:16
Posts: 226
Jen taková malá technická - při nastavování maxima vrtulky na obě strany by mělo být ignorováno nastavení gyra (při nastavování nové jednotky jsem si všiml, že tomu tak není a trošku mě to zmátlo proč mi toto nastavení ve spiritu nefunguje .), po chvilce mi docvaklo, že jsem v diagnostice nastavoval a kontroloval koncové body a středové pozice pro kanály a zapomněl jsem přepnout z nuly (kanál gyra na nějakou hodnotu)).

Myslím, že toto by vyřešil tzv. "check mode", který jsem poprvé viděl u Braina v sw (při nastavování hodnot maxima a minima pro cykliku a vrtulku to automaticky ignoruje nastavení gyra pro všechny osy + je zvětšený deadband pro dráhu kniplů kolem středu a na krajních pozicích - tzn bere to pouze středovou, maximální a minimální polohu rozsahu kniplu. Nic mezi tím dokud se neodškrtne.

Víceméně jen můj poznatek a návrh do diskuze. Já jsem se své chybě pousmál a do příště budu vědět ;)

_________________
DX9 - Chase 360 - Spirit


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 23. Apr 2015 7:15:28 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12248
Ahoj,

diky za navrh.
Ma to sve vyhody i nevyhody. Kdyz je clovek zacatecnik, divi se proc mu vrtulka reaguje nejak "jinak" a zacne to resit.
Kdyby si toho nevsiml, tak to veme do vzduchu a zjisti ze se mu zacne tocit heli ve vzduchu a nastane pripadny pad.
Takze takto uzivatel uz prijde na to, ze na neco zapomel. Nastavit zisk gyra musi tak ci tak.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 23. Apr 2015 19:17:21 
Offline

Joined: Sun 25. Aug 2013 9:14:16
Posts: 226
Pravda, ale mel by tu byt check box pro aktivaci aspon pro nastaveni minima/maxima drahy jako je treba u nastaveni cyclic ringu.

Druha vec - jelikoz spirit mi spatne ukazuje smer pohybu kolektivu (coz je v poradku, je to psano i v navode), tak je pak dost o nervy nastavit korekci drahy serv - kdy vlastne musim dat paku kolektivu do minima abych nastavil maximum hodnoty a naopak... toto bylo reseno lepe ve starsi verzi fw. Stacilo by bohate, abych mohl menit hodnoty nezavisle na poloze paky plynu (nyni muzu upravovat pouze minimum nebo maximum dle polohy cykliky, drive jsem mohl delat oboje a nemusel porad kvedlat pakou kolektivu).

_________________
DX9 - Chase 360 - Spirit


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 23. Apr 2015 19:36:03 
Offline
User avatar

Joined: Sun 09. Jun 2013 13:14:17
Posts: 970
Location: Plzeň
S tím nastavováním konců kolektivu mě teď jak je to udělané přijde lepší. Prostě ladím ten konec kde mám páku.
S tou vrtulkou jsem nějak nepochopil, nastavil jsem xx Spiritů a nikdy mě to nepřišlo nevhodné.

_________________
Spirit System (Spirit W1, RS & GTR & all the others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 23. Apr 2015 19:42:47 
Offline

Joined: Sun 25. Aug 2013 9:14:16
Posts: 226
Habásek wrote:
S tím nastavováním konců kolektivu mě teď jak je to udělané přijde lepší. Prostě ladím ten konec kde mám páku.
S tou vrtulkou jsem nějak nepochopil, nastavil jsem xx Spiritů a nikdy mě to nepřišlo nevhodné.


Ano, ale tim padem se musi vyresit situace, kdy spirit bere kanal obracene (tzn nesedi smer na teplomeru) - je to popsane i v navodu. V techto pripadech musim dat paku do minima abych mohl nastavit jeji maximum? To je dost blbe a otravne

_________________
DX9 - Chase 360 - Spirit


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 23. Apr 2015 19:45:02 
Offline
User avatar

Joined: Sat 04. May 2013 7:31:08
Posts: 790
Location: Český Těšín
jo jo taky to tak mám ale dal jsem do minima v max jsem ubral a naopak , no dá se to pochopit

_________________
DC-16,Chase 360 Spirit, Sniper II Spirit, LA 700 Spirit, Agile 7,2 Spirit a nějaké letadla


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 24. Apr 2015 16:30:35 
Offline

Joined: Sun 25. Aug 2013 9:14:16
Posts: 226
Stacilo by, kdyby byla moznost nastavit minimum i maximum bez toho aniz bych musel mit knipl v maximu/minimu aby se mi aktivoval jezdec (tak jak to bylo ve starsi verzi sw)

_________________
DX9 - Chase 360 - Spirit


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .