It is currently Mon 13. May 2024 8:09:47

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 19 posts ]  Go to page 1, 2  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Mon 06. Apr 2015 8:05:05 
Offline

Joined: Thu 19. Jun 2014 17:26:55
Posts: 29
Včera jsme se pokusili zaletět samostatnou mechaniku makety,4list,nastavení kolektivu min. -5 střed +3 max +9,
krátký let cca 2 min, rozpojení, drobné korekce, přidání 10 % na governoru a 2 let, po cca 30 s kolega přestal ovládat kolektiv
a museli jsme zapnout autorotaci ( nic vážného,zlomený podvozek a polámané plastové spodní plato -TREX 600 ESP)
Dali jsme nový podvozek a při další zkoušce jsme zjistili ( už s připravenou digit.měrkou úhlů), že první zapnutí standartní
-5,+3,+9, let bez problémů,vypnutí,prodleva cca 5 min, znovu zapnutí a měření s výsledkem -1 střed 8 a max 13°stup,
deska cykliky se přenastavila samovolně o cca 5 stup. nahoru,všechna serva stejně,deska byla vodorovně jako na začátku,
jen o 5 st výše.Jednotka z května 2014,dokáže mi toto chování někdo vysvětlit, Díky


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 06. Apr 2015 8:17:49 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12248
Ahoj,

hodne chytrejsich vysilacu ma ve vychozim nastaveni prirazeny potenciometry a trimy. Takze s nima staci trochu pohnout a uz to bude odlisne, napr. u Futab to tak je.

Doporucuji kouknout se do diagnostiky, zda chodi kanal kolektivu jak ma. A nebo zda neni zapnuta zachrana (zisk gyra v minusu - tehdy bude v diagnostice HF namisto HL).
V diagnostice by mely % kolektivu priblizne sedet s vysilacem.

Co se tyce jednotky, tak tam neni technicky mozne, aby se neco samo prenastavilo.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 06. Apr 2015 9:02:30 
Offline

Joined: Thu 19. Jun 2014 17:26:55
Posts: 29
Ahoj Tomáši,
mám Futabu T12 , v nastavení kolektivu jsme vše zkontrovali a potenciometry jsou vypnuty,
zaráží mě to, že na první let bylo vše ok a při druhém se to samo rozjelo a kromě HOLD přepínače jsme na nic nesahali,
prostě jsme to zapnuli,změřili měrkou,letěli,vypnuli a po 5 min venku pro zkoušku znovu zapnuli a bylo tam o 5 st víc bez jakékoliv změny v jednotce, nemůže tam být teplotní závislot, Díky


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 06. Apr 2015 9:06:44 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12248
Pak je jeste moznost, ze potenciometr kolektivu prestal spravne fungovat. V chladnejsim pocasi muze oddriftovat. To se da potvrdit i v monitoru ve vysilaci. Ale 5° je uz hodne, pokud je to opravdu tim, tak je to bohuzel na vymenu potenciometru.
Otestovat to pujde ve stejnem pocasi, na zacatku se kouknout na hodnoty v monitoru serv a pak to stejne udelat napr. po 5 minutach.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 06. Apr 2015 9:22:28 
Offline

Joined: Thu 19. Jun 2014 17:26:55
Posts: 29
Dnes je u nás podobné počasí jako včera, tak zapnu vysílač, zkontroluju na servo-monitoru, nechám cca 10 minut venku na zimě
a znovu překontroluju servo-monitor. Chápu to dobře?


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 06. Apr 2015 11:43:50 
Offline

Joined: Thu 19. Jun 2014 17:26:55
Posts: 29
Tak vysílačem to nebude,nechal jsem ho půl hodiny vymrznout a nic,žádné posunutí dráhy se nekonalo, mám tady ještě jednu novou
jednotku, tak ji vyměním a uvidíme.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 06. Apr 2015 12:20:09 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12248
Skvele, tak aspon neco je vylouceno.
Jednotkou to opravdu nebude, tam neni moznost aby si tu hodnotu sama nejak upravila. Jednotka do kolektivu vubec nezasahuje (krom zachrany).
Pokud se pouzivaji banky, tak muze ovlivnit pouze rozsah kolektivu.

Jeste se zeptam, jake je prirazeni kanalu v jednotce? Menilo se tam neco?

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 06. Apr 2015 15:23:11 
Offline

Joined: Thu 19. Jun 2014 17:26:55
Posts: 29
V přiřazení kanálů jsem nic neměnil, banky nepoužívám,požívám pouze stabilizaci a tu jsem zkoušel,funguje tak,jak má,
zaráží mě na tom to,že to na první let normálně fungovalo,kdyby tam bylo něco špatně,tak to nejde od začátku,
prostě to při druhém startu posunulo všechny serva nahoru a všechny stejně,kamarád při tom druhém startu vúbec nic nepoznal,žádné klonění na strany ani dopředu nebo dozadu,jen prostě nešel kolektiv do minusu, na křidélka a výškovku to reagovalo úplně normálně,jako při prvním letu, roztáčel to pod nulou, jako poprvé a už se to začalo zvedat,přidávali jsme 10 % na motoru, tak si myslel,že je to pro to, všechno ukazuje na samovolnou změnu kolektivu, což se zkouškou potvrdilo


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 06. Apr 2015 17:32:11 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12248
Nebude to mit souvislost s tim pridanim % motoru?
Samovolne se opravdu nic nezmeni. Spise ta zmena u motoru byla i pro kolektiv.
Pokud nefungoval kolektiv vubec, tak je mozne, ze byla zapnuta zachrana. To nektere lidi muze zmast.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 06. Apr 2015 19:00:04 
Offline

Joined: Thu 19. Jun 2014 17:26:55
Posts: 29
Po té autorotaci jsme opravili podvozek a na stejné baterky a nastavení jednotky jsme odletěli normálně další start,
před vzletem jsme provedli kontrolu úhlů a bylo to -5 +3 a 9 stup po odlétání cca 2minut normální přistání,vypnutí vrtukníku
a po cca 5 minutách opět zapnutí vrtulníku v režimu HOLD, všechny křivky kolektivu ve všech režimech schodné,měření úhlů
a naměřeno -1 + 8 střed a + 13 stup max , s motorem jsme nic nedělali


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 19 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .