It is currently Sun 12. May 2024 21:09:08

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Sun 22. Mar 2015 19:40:43 
Offline
User avatar

Joined: Mon 27. May 2013 22:28:32
Posts: 341
diky za odpoved, omlouvam se ze jsem se na to ptal explicitne ale hodne lidi rika odjeni kdyz se zobrazi "chyba spojeni", coz je jiny pripad. Je to docela zahada protoze spirit nemuze odpojit BT modul a android aplikace s pripojenim BT v grafu vibraci neoperuje.

Orientacni zjisteni kdo incioval zruseni spojeni

1) BT modul zacne blikat ale android aplikace porad hlasi ze je pripojena (par sekund), pozna se to tak ze v pravo nehore v aplikaci sviti sipka dolu. Tohle znamena
ze se BT odpojil a nedal telefonu vedet o odpojeni. Takze je jeco spatne s BT modulem nebo jeho napajenim.

2) BT zacne blikat ve stejnou dobu kdy aplikace hlasi ze je odpojena (v aplikaci v pravo nahore je kolecko s X). To muze znamenat ze telefon ukoncil spojeni. Pripadne ze BT modul ukoncil korektne spojeni. Ani jedna stechto moznosti by ale nemala nastat :).

BTW: prikladnim se k tomu ze se BT modul resetne z duvodu nepretrziteho streamu dat ktere jako jediny generuje graf. Teplomery kanalu take vytezuji dost BT modul ale nejedna se o nepretrzity stream ale o davky po 250ms. Muzes ten BT vyzkouset na jine heli?

_________________
Logo 600 3D -> Spirit FBL
Spirit settings Developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 22. Mar 2015 21:50:01 
Offline

Joined: Tue 17. Feb 2015 18:45:22
Posts: 29
error414 wrote:
1) BT modul zacne blikat ale android aplikace porad hlasi ze je pripojena (par sekund), pozna se to tak ze v pravo nehore v aplikaci sviti sipka dolu. Tohle znamena
ze se BT odpojil a nedal telefonu vedet o odpojeni. Takze je jeco spatne s BT modulem nebo jeho napajenim.

BTW: prikladnim se k tomu ze se BT modul resetne z duvodu nepretrziteho streamu dat ktere jako jediny generuje graf. Teplomery kanalu take vytezuji dost BT modul ale nejedna se o nepretrzity stream ale o davky po 250ms. Muzes ten BT vyzkouset na jine heli?


Myslim taky ze je to 1) - telefon az po chvili (co zacal BT modul blikat) zahlasi 'connection fail' (ci tak nejak).
Bohuzel mam jen jednoho spirita, takze nemuzu vyzkouset jinde.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 24. Mar 2015 11:44:08 
Offline

Joined: Tue 17. Feb 2015 18:45:22
Posts: 29
Ahoj,

mam jeste jeden problem (viz par prispevku driv) - a to o bindovani spektrum satelitu (btw mam na to spis vytvorit nove vlakno?).

Kopirovany text z drivejsiho prispevku:

* nedokazu prebindovat/nabindovat spektrum satelit. Rikal jsem si, jestli ten BT problem neni zpusobeny rusenim DSMX/BT, protoze puvodne jsem mel DSM2 satelit a mereni vibraci pres BT mi fungovalo. Se DSMX satelitem jsem (co si pamatuju) vibrace merit nezkousel.
Takze jsem se rozhodl to vyzkouset se DSM2 satelitem, ale vubec se mi nepodarilo dostat spirita do bindingu (bind spojka v SYS) - satelit neblikal (jenom pri pripojeni baterie kratce bliknul). Dokonce kdyz jsem pak pripojim zpet DSMX satelit, tak ten byl porad 'bindovany' a i kdyz jsem mel bind spojku v ELE/... (pro DSMX), tak se pripojil (bez bindovani!) a normalne fungoval. A ani DSMX binding satelitu pres spirit nefunguje....
Zkousel jsem i nastavit jiny prijimac (PPM) ve spiritu a pak zpet na Spektrum, tak to nezafungovalo.
DSM2 i DSMX satelity fungovuji - vyzkouseno s normalnimi prijimaci (nabindovani bez problemu).
Takze jak DSM2 tak i DSMX satelit binding nefunguje. Jediny zpusob jak nabindovat je pres normalni prijimac a pak pripojit satelit k spiritu....

Kdyz jsem naposledy bindoval, tak jsem mel 1.0.x fw a tam to fungovalo. Zmenilo se neco v 1.1.0 fw? Da se jit na 1.0.x fw?


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 24. Mar 2015 12:15:12 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12248
Ahoj,

ve FW se nemenilo nic kvuli cemu by to melo prestat fungovat.
Bindovani by melo jit bez problemu, jen je nutne mit nastaven typ prijimace Spektrum DSM2/DSMX.
Tzn. vse stejne jako celou dobu.

Nemenilo se nejak prirazeni kanalu?

Da se nahrat i starsi verze.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 08. Apr 2015 12:15:41 
Offline

Joined: Tue 17. Feb 2015 18:45:22
Posts: 29
Konecne jsem se dostal k dalsimu testovani - t.j., nejde nabindovat Spektrum DSMX satelitu.

1. starsi FW 1.0.25.1
- nepomohlo, at mam ci nemam dany bind propojku v pozici pro DSMX, tak se satelit nedostal do bind stavu. Zkousel jsem i dat bind propojku do pozice pro DSM2, ale taky ne (zkouseno s FW 1.0.25.1 a FW 1.1.0)

2. zkusil jsem pouzit klasicky PPM prijimac
- kupodivu PPM prijimac nefunguje. prijimac byl nabindovat propojkou, pak pripojen k spiritu, ale spirit v diagnostice nic neukazoval. Prijimac funguje (throttle je pripojen na ESC a motor se rozbehne). Ostatni kanaly byly pripojeny k spiritu podle navodu, jednotka nabehla, ale v diagnostice neukazovala zadne zmeny na kanalu.


Takze me z toho vyplyva ze mi zrejme nejak odesly vstupni pozice pro AIL/ELE/PIT, Rudder a Gyro (v pripade PPM).
Pokud ale pouzivam DSMX satelit, tak pak mi vystupni pozice Throttle funguje (Gyro v pripade PPM).
Pokud pouzivam BT modul, tak ho napajim z pozice SatelitAdapter/BEC.
Zase mi ale nejde do hlavy, ze SYS funguje, ale nejsem pomoci propojky schopen spustit bind v DSM2.

ZeXx86 wrote:
Nemenilo se nejak prirazeni kanalu?

Nemenilo se.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 08. Apr 2015 12:49:02 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12248
Diky za info.

Podle toho co popisujes mi to prijde jako kdyz neni nastaven v ani jednom pripade spravne typ prijimace.
Jina moznost tam v podstate neni.

Kdyz se meni typ prijimace, das vzdy v jednotce ulozit, pote jednotku vypnes, zapnes? Az po tomto bude fungovat parovani satelitu. Po vypnuti/zapnuti tam musi byt v softwaru videt, ze je tam stale nastaveny typ prijimace.

Jinak parovani se musi provadet pomoci bind propojky (ne pinzetou).

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 08. Apr 2015 16:30:37 
Offline

Joined: Tue 17. Feb 2015 18:45:22
Posts: 29
ZeXx86 wrote:
Diky za info.

Podle toho co popisujes mi to prijde jako kdyz neni nastaven v ani jednom pripade spravne typ prijimace.
Jina moznost tam v podstate neni.

Kdyz se meni typ prijimace, das vzdy v jednotce ulozit, pote jednotku vypnes, zapnes? Az po tomto bude fungovat parovani satelitu. Po vypnuti/zapnuti tam musi byt v softwaru videt, ze je tam stale nastaveny typ prijimace.

Zmena prijimace byla ulozena (jinak bych spravny typ prijimace po pripojeni baterie nevidel programu).

Ale dobre - pro jistotu to zkusim jeste jednou takto:
pro PPM
* v programu: nastavim PPM prijimac
* v programu: ulozim nastaveni
* odpojim baterii od spiritu
* pripojim prijimac (uz nabindovanym) k spiritu
* pripojim baterii k spiritu
* v programu: v diagnostice bych mel videt, ze spirit cte kanaly

pro Spektrum satelit:
* v programu: nastavim Spektrum satelit prijimac
* v programu: ulozim nastaveni
* odpojim baterii od spiritu
* pripojim prijimac DSMX satelit k spiritu
* vlozim bind propojku na pozici AIL/ELE/PIT
* pripojim baterii k spiritu
* satelit by se mel rozblikat - ceka na bind. Spirit by mel mit LED vypnutou (tak nejak se to pise v navodu)
* udelam bind - satelit by mel sviti, spirit by se mel rozsivit
* odpojim baterii od spiritu
* vyjmu bind propojku
* pripojim baterii k spiritu
* v programu: v diagnostice bych mel videt, ze spirit cte kanaly

ZeXx86 wrote:
Jinak parovani se musi provadet pomoci bind propojky (ne pinzetou).


:-) to by me ani nenapadlo - bind propojek mam 'plnou hrst'


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 08. Apr 2015 16:42:39 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12248
Ano, jak to pises tak by to melo byt.

Satelit by mel zacit blikat ihned po zapnuti napajeni s bindovacim konektorem. Neni treba ani zapinat vysilac.

No neco bude spatne (jedine pak neco u napajeni/zapojeni). Pokud ne, tak bude poskozena jednotka. Jak k tomu doslo to bohuzel nejsem schopen rici. Jedine muzeme jednotku proverit pokud bys ji poslal na kontrolu.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 08. Apr 2015 18:41:51 
Offline

Joined: Tue 17. Feb 2015 18:45:22
Posts: 29
Tak jsem to prave zkusil - dobra a ne-tak-spatna zprava.

Takze ta dobra - zamenil jsem PWM za PPM typ prijimac - ja mel za to, ze normalni prijimace (napr DSMX AR6210 od spektrum) maji na konektorech PPM :-| a ono ne, je to PWM (tak jsem zase chytrejsi). A pripojemi pres PWM funguje - v diagnostice vsechny pripojene kanaly se 'hybaji' jak maji.

Ne-tak-spatna zprava - s original align ESC/BEC (RCE-BL35) binding nefunguje, ale nasel jsem doma ESC Foxy 45A SBEC a s nim binding funguje! Ale ne na 100% :-) Funguje binding jenom jednoho satelitu (pripojeny pres dedikovany konektor) - rozblika se a binding funguje jak ma. Kdyz pripojim 2 satelity (do dedikovaneho konektoru a pres kabel do RUD pozice), tak jenom pres dedikovany konektor se rozblika, ten pres kabel ne. Jinak ale oba dva satelity prijimaji bez problemu - oba dva sviti (kdyz je navazane spojeni).

Takze vidim nekolik moznosti, jak to vyresit:
* koupim si poradny ESC/BEC. Ja ale mel za to, ze ty Align jsou 'lepsi prumer' . Ten Foxy me docela prekvapil, ale nepouzivam ho, protoze ma spatny governor.... ledaze by byl uz governor ve spiritu :-)

* nebindovat pres jednotku - to se mi moc nelibi, protoze pouzivam obcas telemetrii a tu prebindovamam mezi modely. Takze abych ji pripojil k T-Rex450, tak bych si musel sebou nosit prijimac.... sice reseni, ale pres ruku.

* nejak se 'upravi' inicializace ve fw :-) Tim by se mozna vyresily ty problemy s inicializaci co nemam jenom ja....


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 08. Apr 2015 18:56:10 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12248
Skvele, ja jsem se divil, kde se da sehnat PPM prijimac pro Spektrum :)

Pokud nefunguje bindovani druheho satelitu tak to neni problem, staci prehodit satelity mezi sebou. Pokud sviti oba, pak je uz vsechno v poradku.

Align BEC je bohuzel pomerne spatny, to se da ale rici o mnoha setovych regulatorech pro 450 heli a mensi. Tenhle Align ESC trpi pomalym nabehem napeti, dela to problemy na spouste heli. Podle vseho by to mohl napravit kondenzator.

Novy FW bude mit vylepsenou kalibraci kanalu pro Spektrum satelity, aby se vyporadal i s problematickymi BECy. Bohuzel to neni uplne spravne reseni :(

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .