It is currently Sun 12. May 2024 17:42:26

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Tue 17. Feb 2015 18:58:25 
Offline

Joined: Tue 17. Feb 2015 18:45:22
Posts: 29
ahoj,

obcas se mi stane, ze po pripojeni napajeni se zrejme spatne zinicializuje jednotka - projevi se to tak, ze rychle kmita servo vrtulky (mezi nastavenymi krajnimi polohami), a deska cykliky je naklonena vlevo dolu. Na vysilacku nereaguje.
Problem se vyskytuje u ruznych baterek. Nezalezi ani na tom, jestli se jedna o prvni let ten den.

Po odpojeni a pripojeni napajeni se bez problemu inicializace provede.

Konfigurace - t-rex 450 dfc, prijimac spektrum satelit dsm2. Bluetooth adapter je (prozatim) trvale pripojen k jednotce.

Radek


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 17. Feb 2015 19:17:35 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12248
Ahoj,

tento problem je vetsinou zpusoben velmi pomalym rozbehem BECu, pro elektroniku to neni prilis dobre.
Co se stane kdyz se behem toho problemu vypne vysilac? Prestane to nebo to stale pokracuje?

Mohlo by pomoct pridat kondenzator, napr. do AUX portu.
Pak je jeste moznost zkusit prehodit na klasicky prijimac, kde by ten pomaly nabeh tolik vadit nemel.

Pokud by to delalo i s kondenzatorem a nemel jsi po ruce prijimac, dej mi prosim vedet, snad to vyresime.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 17. Feb 2015 20:18:01 
Offline
User avatar

Joined: Sat 04. May 2013 7:31:08
Posts: 790
Location: Český Těšín
nemůže to být tím trvale připojeným BT modulem ? odpoj ho a zkus zapnout

_________________
DC-16,Chase 360 Spirit, Sniper II Spirit, LA 700 Spirit, Agile 7,2 Spirit a nějaké letadla


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 17. Feb 2015 20:46:20 
Offline

Joined: Sun 25. Aug 2013 9:14:16
Posts: 226
Taky mam obcas tento problem, ale u me pouze dojde k nakloneni cykliky na stranu. Vrtulka se chova normalne. Spektrum prijimac + cc bec pro.

Ono by to ani tak nevadilo, ale prusvih je ten, ze normalne muzu do vzduchu (parkrat se mi to uz stalo ze sem si nevsiml)... Chtelo by to ochranu aby nedoslo k padu - neco jako pri spatne inicializaci nepujde cyklika nahoru, tim budu vedet ze neco je spatne

_________________
DX9 - Chase 360 - Spirit


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 17. Feb 2015 21:00:34 
Offline

Joined: Tue 17. Feb 2015 18:45:22
Posts: 29
ZeXx86 wrote:
Ahoj,

tento problem je vetsinou zpusoben velmi pomalym rozbehem BECu, pro elektroniku to neni prilis dobre.
Co se stane kdyz se behem toho problemu vypne vysilac? Prestane to nebo to stale pokracuje?

Mohlo by pomoct pridat kondenzator, napr. do AUX portu.
Pak je jeste moznost zkusit prehodit na klasicky prijimac, kde by ten pomaly nabeh tolik vadit nemel.

Pokud by to delalo i s kondenzatorem a nemel jsi po ruce prijimac, dej mi prosim vedet, snad to vyresime.


Diky, vyzkousim (kondenzator) a dam vedet. Nebude to hned - stava se to nepravidelne... (jestli si to dobre pamatuju/pocitam, tak jsem to zatim pozoroval caa 5x, a mam tak caa 50 letu + podobny pocet zapnuti pri konfiguraci).

Jeste jsem si vzpomel na jednu vec - 'nekdy' (min casteji nez to 'kmitani' - zhruba 3x) jsem zaregistroval, ze po pripojeni baterky a inicializaci jednoty se deska cykliky hyba 'skokove' - kdyz hybam pakami na ovladaci (bez spusteneho motoru na zemi), tak pohyb cykliky neni hladky. Po odpojeni a pripojeni baterky to bylo jak ma byt - pohyb cykliky byl 'hladky'.
Neco podobneho se na foru resilo, ale tam se to vysvetlovalo rychlosti reakce jednotky na rychlost pohybu pak ovladace. U me to bylo i pri pomalem i rychlem pohybu pak ovladace. Pocitam, ze to je taky mozna zpusobene tou rychlosti bec-u?

Radek


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 17. Feb 2015 21:59:44 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12248
Urcite to neni v poradku. Osobne bych takhle ani nedoporucoval letat dokud se to nevyresi.
Podle me to pujde nasimulovat i doma, staci par krat zapnout. Jen je treba chvilku pockat nez se vybijou kondiky, aby se povedlo dostat do stejne situace.
To cukani take neni dobre a bude to mit s tim souvislost, jen je to zrejme lepsi varianta.

To co se tu resilo byl jiny problem, nejednalo se o Spektrum. Tam se to dalo resit softwarove.

Pokud bych mel BEC, ktery se chova podobne urcite bych se pokusil najit nejakou cestu, jak se da tento problem obejit.
Prip. kdyby se to nekomu darilo nasimulovat doma, mohli bychom zkusit par testu takhle na dalku.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 22. Feb 2015 20:51:34 
Offline

Joined: Mon 16. Feb 2015 21:02:31
Posts: 50
Jestli je to ještě aktuální tak to cukání při pohybu cyklikou v mém případě způsobuje připojený a spárovaný BT modul. Všiml jsem si toho když jsem něco nastavoval přes mobil že se deska cykliky najednou začala trhaně pohybovat.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 22. Feb 2015 21:04:00 
Offline

Joined: Sun 25. Aug 2013 9:14:16
Posts: 226
Ja BT modul nepouzival

_________________
DX9 - Chase 360 - Spirit


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 22. Feb 2015 23:32:27 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12248
BT modul se nedoporucuje mit zapnuty behem letu predevsim z bezpecnostnich duvodu. Kdyz probiha komunikace, napr. je zapnuta v aplikaci diagnostika, tak to pak ovlivnuje jednotku nejvice, protoze prenos mezi jednotkou a telefonem neni nejrychlejsi.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 24. Feb 2015 12:09:38 
Offline

Joined: Tue 17. Feb 2015 18:45:22
Posts: 29
Update:
* zkousel jsem znovu dostat jednotku do stavu 'kmitani vrtulkou' - z caa 50 pokus (pripojeni/odpojeni baterie) se mi to podarilo jednou (fw 1.0.25.1)

* pak jsem upgradoval spektrum satelit z DSM2 na DSMX
(kvuli antene satelitu (prislo mi, ze ten 'dratek' je mozna ulomeny) + zdalo se mi, ze propojovaci kablik mezi jednotkou a satelitem je mozna poskozeny)

* updatoval jsem na fw 1.1.0
** zkousel jsem test BECu - bez problemu - maximalni namereny odber byl caa 3.2A

* zatim zadny dalsi test s 1.1.0 (a novym satelitem) jsem nedelal


Otazka s BT modulem) vadi, kdyz je BT modul pripojeny (napajeni+datovy kabel), ale neni spojeni mezi jednotkou a telefonem (pres BT). Z predchoziho varovani mam dojem, ze se to tyka jenom pokud je jednotka spojena s telefonem.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .