It is currently Thu 28. Mar 2024 19:05:18

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: Otáčky governoru
PostPosted: Fri 31. Jan 2020 22:34:25 
Offline

Joined: Fri 31. Jan 2020 21:41:56
Posts: 19
Ahoj,
asi se tady governor probíral tisíckrát, ale nenašel jsem nic, co by mi pomohlo.

Mám nový Align 470lm s origo kombem a HW RPM senzor.
ESC jsem zkalibroval (ale motor se potom spouštěl a dosahoval maxima celkem daleko od 0% a 100% plynu, takže jsem ještě o 80us a 70us upravil rozsah ve spiritu)
Nastavil jsem převodový poměr s dělitelem a max otáčky. Jinak vše kolem motoru v základním nastavení.
Plyn mám s křivkou 50-100% ve vysílači na potenciometru.

Můj problém ale je, že když zkouším u PC governor bez listů, tak při každém zapnutí motoru buď otáčky sedí nebo ne...projevuje se to tak, že požadované otáčky jsou dobře podle vysílače, ale aktuální jsou o pár set někdy i skoro o 1000 jiné a nesrovnávají se.

Zkoušel jsem různé nastavení, ale nic mi nepřišlo, že by pomáhalo...navíc se stejným nastavením to někdy funguje přesně a jindy ne...
Četl jsem v nějaké diskuzi, že by se měl motor zapínat přímo v režimu governoru a na bance 0...je na tom něco pravdy? Nikde v návodu jsem si toho nevšiml.

Ještě by mě zajímalo...zkoušel jsem různé hodnoty filtrovaní signálu ze senzoru a ani na nejmenší mi v logu nepsal, že by měl rušení...je to tedy nejlepší nechat na nejmenší hodnotě? Jinak v záložce test u senzoru problikává stále aktivní a neaktivní i při vyšších otáčkách, ale to jsem četl, že by mělo být normální.

Omlouvám se za takovou slohovku, většina se mi ve spiritu nakonec podařila nastavit, ale s tímto si nevím rady. Tak za každou odpověď budu rád. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Otáčky governoru
PostPosted: Mon 03. Feb 2020 10:26:58 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12212
Ahoj,

jednoznačně by se měl motor roztáčet s aktivním governorem.
Může hrát velkou roli právě rozdíl v kalibraci. Ten by nastat normálně neměl. Důvodem mohlo být, že byl v jednotce aktivní Governor. Kalibrace je jedna z událostí, kdy governor v jednotce musí být neaktivní.
Po správné kalibraci by to mělo sedět naprosto přesně.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Otáčky governoru
PostPosted: Wed 11. Mar 2020 12:48:47 
Offline

Joined: Fri 31. Jan 2020 21:41:56
Posts: 19
No tak jsem si s tím hrál hodiny a pořád jsem nepřišel na to, jak se ten governor vlastně chová.
Třeba jak ukazuju ve videu níže (spotify zapnuté omylem :D )...nejdříve roztočím motor na governor na moje nejmenší otáčky nastavené v tx (1600) a postupně přidávám...a jde vidět, kdy otáčky sedí a kdy ne.
Tak bych řekl, že to by mohlo být třeba nějakým špatným nastavením, ale pak při stejné inicializaci jednotky bez změny nastavení roztočím motor rovnou na plné otáčky (3200) a pak snižuju a ten průběh, kdy otáčky sedí je úplně jiný...
Vůbec nevím, co si o tom myslet...uteklo mi něco?
A pak i nastavení rychlosti roztáčení...řekl bych, že by to vůbec nemělo měnit výsledné otáčky, jen rychlost jejich dosažení...ale když změním z very slow na very fast, tak se při stejných požadovaných otáčkách udržují ve výsledku jiné. (není to problém stejný jako výše, motor jsem roztáčel při stejné hodnotě a zkoušel několikrát)
Tak sorry, jestli dělám něco špatně nebo jen nechápu jak to má fungovat, ale jsem z toho bezradný...
https://www.youtube.com/watch?v=AeZq1bOCq_c&feature=youtu.be


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Otáčky governoru
PostPosted: Wed 11. Mar 2020 12:52:45 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12212
Základní otázka - jsou na modelu listy, když se to zkouší? Bohužel bez listů je ta zátěž většinou velmi malá. Jakmile se listy přidají, mělo by to sedět mnohem lépe.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Otáčky governoru
PostPosted: Wed 11. Mar 2020 13:00:05 
Offline

Joined: Fri 31. Jan 2020 21:41:56
Posts: 19
Ne, je to doma bez listů, plánoval jsem to zkusit i venku s listy, ale nedostal jsem se k tomu, protože jsem neměl ten wifi link k mobilu...teď už bych mohl.
Má na to vliv zátěž? (Jako samozřejmě, že má, ale to udržování otáček jsem myslel, že by mohlo být správné i bez listů)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Otáčky governoru
PostPosted: Wed 11. Mar 2020 13:01:45 
Offline

Joined: Fri 31. Jan 2020 21:41:56
Posts: 19
Hlavně v takových situacích, kdy jen roztáčím motor na jiné otáčky ze začátku...ale zkusím to teda s listy a dám vědět...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Otáčky governoru
PostPosted: Wed 11. Mar 2020 13:40:17 
Offline
User avatar

Joined: Sun 09. Jun 2013 13:14:17
Posts: 962
Location: Plzeň
Dal bych Max. rpm větší než požadované.
Máš Max. 3200 a přepínáš křivku až na 3200, governor nemá prostor pro udržení a přeročení. Většinou se doporučuje 90%, tj pokud chceš točit 3200 tak pak v sw dát max.rpm cca 3520 ... No a pak si myslim že točit u Trexe 470 3200 je dost ....

_________________
Spirit System (Spirit W1, RS & GTR & all the others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Otáčky governoru
PostPosted: Wed 11. Mar 2020 17:12:49 
Offline

Joined: Fri 31. Jan 2020 21:41:56
Posts: 19
Jo, já dal max 3200, protože to jsou doporučované max otáčky v manuálu...potom mám otáčky na potenciometru na tx a můžu si podle potřeby nastavit 1600-3200. Jaké chci lítat ještě nevím...
Každopádně to můžu zkusit dát ve spiritu výš a rozsah si upravit na tx. Ty nepřesnosti byly většinou v krajních otáčkách. Možná to tím bude...zkusím.
Díky za odpovědi :D


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .