It is currently Tue 14. May 2024 9:44:21

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ]  Go to page 1, 2  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Tue 05. Apr 2016 14:42:43 
Offline

Joined: Thu 19. Jun 2014 17:26:55
Posts: 29
Zdravím,
mám Spirita už delší dobu,dokonce i v maketě(bez aktualizace na 2.0), u ostatních jednotek jsem aktualizoval
na 2.0 s ohledem na možnost zlepšení chování kolektivu.Včera jsme s kamarádem chtěli zalétat Mini Protose
a nepovedlo se, nedokázali jsme,aby Spirit správně giroval - při pohybu vrtulníkem deska chodila ve směru a ne proti směru pohybu, tak to chci celé rozdělat a správně zapojit, potřeboval bych napsat zapojení kanálů
na přijímači a na Spiritu a ještě u ukazalelů směru pohybu kniplů u výškovky od sebe (potlačeno) prázdný
nebo plný sloupec,já to prostě v návodu nenašel, u kolektivu je to plný kolektiv (páka od sebe) plný ukazatel
a prázdný páka u sebe,tak jestli je to u výškovky stejně? Děkuji


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 06. Apr 2016 12:42:09 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12248
Dobrý den,

nejdříve ze všeho se musí docílit (u verze 2) toho, že pohyb kniplů odpovídá pohybu ukazatelů v programu.

Takže je třeba zapojit správně přijímač a potom ve vysílači zreverzovat správně kanály. Jakmile to bude fungovat, více už se nemusí v tomto nastavení upravovat. Pak už jen nastavovat v programu dle průvodce.

Jedná se o verzi 6208SB? Pokud ano, dalo by se připojit přijímač pomocí jedné propojky na S-BUS.

Pokud se jedná o klasické zapojení PWM, tak je nejlepší se podívat do vysílače na pořadí kanálů, např. do menu FUNKCE. Tam je popsáno, který vývod (číslo kanálu) odpovídá dané funkci. Podle toho to pak mohu poradit, jak to připojit.
O jaký vysílač se jedná?

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 06. Apr 2016 18:02:07 
Offline

Joined: Thu 19. Jun 2014 17:26:55
Posts: 29
Zdravím Tomáši,
potřeboval bych od Tebe získat jistotu ,že mám to zapojení v přijímači správně,jedná se o vysílač Futaba T12 FG,Spirita používám už dlouho a bez problémů, kdyby nebyla možnost
ovlivnit chování kolektivu tak bych ani neaktualizoval, zapojení přijímače: 1 křid-oranžový,2 výšk-hnědý,
3-regl(plyn),4kolektiv-červený,5zisk vrtulky-AUX,6 vrtulka -RUD,tak jsem to vždy měl a fungovalo to
bez problémů ,jen jsme to v pondělí zkusili v Mini Protosu,zkontrolovali smysl gyrování no a asi blbě , ani se to neodlepilo a prostě to gyro přidalo do stejného směru a rána, no a potom je ta jistota pryč a zkouší se všechno,ještě ten směr na posuvníku výškovky , Děkuji


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 06. Apr 2016 21:32:49 
Offline
User avatar

Joined: Sun 09. Jun 2013 13:14:17
Posts: 970
Location: Plzeň
Pokud jsi jen updejtnul na fw 2.0.0 a neprošel Průvodce tak to je chyba. Předpokládám že jsi kabely v přijímači neprohazoval.
Dost možná musíš prohodit kabely od serv ch1 a ch3 v jednotce aby to odpovídalo obrázku desky cykliky. Pak musíš správně nastavit umístění jednotky atd. Průvodce je na to jako stvořený.

_________________
Spirit System (Spirit W1, RS & GTR & all the others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 06. Apr 2016 21:41:00 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12248
Děkuji za popis.

Zapojení přijímače vypadá správně, tam problém zřejmě nebude.
Problém bude určitě v tom, že po přechodu na verzi 2 je 100% třeba upravit základní nastavení, jinak to nemůže fungovat. O tom co je nutné alespoň překontrolovat se zmiňuje již program během aktualizace na tuto verzi. Příp. to lze najít i pod seznamem novinek zde:
viewtopic.php?f=4&t=1195

Je ale pro novou verzi nutno nejdříve prověřit již zmíněnou diagnostiku - pokud to nebude chodit správně tam, nemá cenu pokračovat v dalším nastavení.
Pro dosažení správného výsledku je třeba nejdříve zreverzovat kanály ve vysílači.

Jakmile to bude správně Diagnostika, pak popíšu jak dál.

Jak napsal Habasek, nejjlepší a nejjednodušší metoda je použít Průvodce, který se nabízel i během prvního spuštění nové verze.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 07. Apr 2016 5:40:49 
Offline

Joined: Thu 19. Jun 2014 17:26:55
Posts: 29
Děkuji za rady,
posuvníky reagují na správné kanály, to bylo v pořádku, jen se nám to zamotalo při změně smyslu chodu záchrany, mám nastaveno akro a fungovala obráceně, projdu to odpoledne a dám info.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 07. Apr 2016 6:17:49 
Offline
User avatar

Joined: Sun 09. Jun 2013 13:14:17
Posts: 970
Location: Plzeň
Posuvníky v záložce Diagnostika musí reagovat nejen na správné kanály, ale i správným směrem. Záchrana již ve verzi 2.0.0 nejde obracet posuvníkem. Takže pokud jde obráceně tak máš špatně vybranou polohu jednotky atd ... projdi to od začátku ;)

_________________
Spirit System (Spirit W1, RS & GTR & all the others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 07. Apr 2016 15:39:30 
Offline

Joined: Thu 19. Jun 2014 17:26:55
Posts: 29
Poděkování Habáskovi,
to,že nelze obracet záchranu bylo zásadní, přišel jsem jen na to,že jsem měl zvoleno poloha horizontální
a mělo být pootočená o 180,tak jestli to bylo ono? Záchrana funguje správně a gyruje to taky správně,
teď to proletět a potom upravit ve velkých strojích. Děkuji pánové.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 08. Apr 2016 8:30:03 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12248
Ono se dá vše prověřit s jistotou už na zemi.
Např. poloha jednotky je pevně daná, tam je vždy správná jen jedna možnost, všechny ostatní jsou špatné.
Podobně u diagnostiky je jen jedno nastavení, kdy vše funguje jak má (a správným směrem).
Takže než se jde do vzduchu, můžeme vše na 100% ověřit.

Např. fotka s jednotkou na heli by nám pomohla ověřit o jakou pozici jde.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 08. Apr 2016 12:35:16 
Offline

Joined: Thu 19. Jun 2014 17:26:55
Posts: 29
Rozumím,
poloha jednotky je horizontální, nejdříve konektory a potom LED dioda ve směru letu,
zkoušel jsem to v ruce a gyruje správně, záchrana taky funguje správně, prostě rychlejší ruce,než hlava
a nepozornost u nastavování, chybama se člověk učí.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .