It is currently Tue 14. May 2024 5:21:43

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Tue 05. Apr 2016 6:19:42 
Offline

Joined: Fri 17. Oct 2014 10:18:40
Posts: 9
Ahoj,
mam klasicky spirit s dvoma spektrum satelitmi v Gobline 630 comp. Su napajane samostatne priamo z 2S lipo cez zdvojene napajanie. Vsetko mi doteraz fungovalo bezproblemov aj co sa tyka letovej stranky, tak vsetko je ok, len od nainstalovania verzie 2.0.0 mam jeden problem a to, ze mi pri inicializacii teraz stale poskocenim cykliky hlasi chybu z predosleho letu. Ked si otvorim log v pocitaci, tak na konci letu sa tam objavuje strata signalu a hned na to hlaska nizke napatie. Je to ale na konci letu ked odpajam baterku, inak elektronika prejde aj BEC testerom uplne v pohode a vsetko je v poriadku. Len mi potom cyklika pri inicializacii stale hlasi chybu (kym cez PC neotvorim log).
Neviem mi niekto poradit ako tento problem odstranit?
Mam dojem, ze mi to zacalo robit s 2.0.0 ked som pre prilis velky sum na RPM vystupe z ESC (castle edge 120 HV) zapojil do jednotky hobbywing rpm senzor. Kedze mam v spiritovi dvojite napajanie, druhy satelit a este aj senzor, moze tam vznikat nieco take, ze klesne napatie najprv na satelite (ten zahlasi chybu) a az potom celkovo zhasne jednotka? Uz dhlsie rozmyslam, ze si zaobstaram aspon do g 630 Spirit Pro (kvoli viacerym konektorom kedze teraz tam mam kopec rozdvojok), ale nie som si isty ci to vyriesi moj problem. V g380 mam tiez spirit, dva satelity a hobbywing rpm senzor (napajanie je ale len z BECu z Talonu 90) a tam mi to nerobi, ale mam tam este verziu 1.3.2 (cakam na 3list a tak budem upgradeovat).


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 05. Apr 2016 10:22:44 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12248
Ahoj,

verze by na toto vliv mit nemela. Pokud napeti po odpojeni baterky klesne prilis pomalu, pak by se mohlo stat, ze nejdrive vypne satelit a jednotka to stihne zaregistrovat.
Melo by to jit nasimulovat dobre i na zemi. Za normalnich okolnosti by se to stat nemelo,
Mohlo by jit napr. i o to, ze behem pristavani se dotaci remen (po vypnuti motoru) a vytvari mnohem vice statickych vyboju.
Pak vznikne opravdu vypadek napeti na par milisekund.

Remen se muze po nekolika startech vytahat, takze to muze zacit z niceho nic.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 06. Apr 2016 7:27:58 
Offline

Joined: Fri 17. Oct 2014 10:18:40
Posts: 9
Dakujem za tip.
Goblin je pomerne novy, ma cca 30 startov a uz pri jeho stavbe som aj obrusoval lak, aby bol chvost pekne "uzemneny" na motor. Skusal som to vcera aj premerat, ci nieco neobjavim po vypnuti motora, ale s tym mojim multimetrom som nic zvlastne nezaregistroval. Prerobil som preto kabelaz v casti pripojenia na spirit a vyzera, ze to zmizlo. Dal som vcera dva lety a nic. Vsetko bolo ok. Takze dakujem, snad to uz bude v poriadku.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 06. Apr 2016 12:35:54 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12248
Skvele, neni zac.

Snad to bude jiz v poradku.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .