It is currently Tue 14. May 2024 8:37:06

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ]  Go to page 1, 2  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: připojení serv cykliky
PostPosted: Sun 08. Nov 2015 21:07:49 
Offline

Joined: Thu 05. Nov 2015 14:33:36
Posts: 18
Ahoj, nějak se mi nedaří logicky přijít na to, jak zapojit serva cykliky do správných pozic CH3 až CH1ve Spiritu Pro. Jak jsem pročítal forum, tak jsem asi jediný. Takže moje cyklika (CCPM 120°) má jedno servo centrálně vpředu a dvě vzadu po stranách zleva i zprava (mechanika Blade 550X).
Nějak jsem odvodil, že přední servo patří do zdířky CH3 kolektiv, levé zadní do zdířky CH2 výškovka a pravé zadní do zdířky CH1 křidélka, ale pokud to tak zapojím, tak to nejde správně. Dalších pět možných kombinací jsem raději už nezkoušel abych něco neodpálil. Můžete mi poradit , která kombinace je správně?


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 08. Nov 2015 21:13:44 
Online
User avatar

Joined: Sun 09. Jun 2013 13:14:17
Posts: 970
Location: Plzeň
CH2 bude to servo co máš vepředu, výškovka
CH1 a CH3budou ty dvě ze stran. Levé bývá křidélka, pravé kolektiv. V TX musíš mít nastaveno typ Heli na H1.
CH4 vrtulka

_________________
Spirit System (Spirit W1, RS & GTR & all the others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 08. Nov 2015 21:26:19 
Offline

Joined: Thu 05. Nov 2015 14:33:36
Posts: 18
Díky, zapojeno a chodí to už správně, bohužel se vyskytl další problém, v grafech v diagnostice nastavuji rozsahy výchylek pomocí AFR ve vysílači na +/-100, křidélka v pohodě, výškovka v pohodě, ale kolektiv se ani nehne - snižuji ATV (AFR) a nic, pořád rozsah kolektivu na +/-118, zkouším i Pitch curve snížit a ani se nehne, mrcha.Už jsem to tu někde četl, ale nějak to ten dotyčný nevyřešil nebo to zapomněl oznámit jak. Rádio klasika Futaba 9Z H WCII. Nevíš (te) čím to je a zda to tak můžu nechat ?


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 08. Nov 2015 23:18:36 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12248
Ahoj,

urcite by to melo byt nastaveni ve vysilaci. Muze byt problem v tom, ze je nastaveni pro kazdy letovy rezim zvlast.
U futaby se da snizit rozsah nekolika zpusoby, je dulezite pouzit funkci podobnou Dual Rate, tzn. dana funkce nesmi Kanal v urcite vychylce useknout.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 09. Nov 2015 7:28:19 
Offline

Joined: Sat 08. Jun 2013 12:16:46
Posts: 889
Když se podivas na servomonitor v radiu, na kanal kolektivu, hybe se ?


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 09. Nov 2015 10:47:13 
Offline

Joined: Thu 05. Nov 2015 14:33:36
Posts: 18
Ahoj, Dual rate mám u 9Z k dispozici pouze pro tři okruhy: křidélka, výškovka a směrovka. Pro omezení rozsahu výchylky kolektivu je k dispozici ATV, potom AFR-to používám já a potom křivka kolektivu kde se dá nastavit kromě 13 bodů křivky max. i min. doraz - tam mám nastavenou rovnou přímku od 0 do 100% . Používám 4 letové režimy (THold, Normal, Idle 1 a Idle 2), ale při nastavování bezpádla používám vždy jen Normál a teprve po nastavení kopíruji nastavení do ostatních režimů, takže tady chyba nebude.Všechny mixy vypnuté, cyklika H1 (tady S1).

ad pkotatko: Ano, to je právě to, co mně připadá divné, kolektiv se v diagnostice normálně pohybuje od -118 do +118, ale snížit rozsah nejde. Přitom křidélka, výškovka i vrtulka normálně na AFR reagují . Ještě je mi divné to , že v diagnostice mám na grafu ve sloupci plyn (první zleva) taky nějakou hodnotu cca 24%, která se nepohybuje vůbec a navíc nevím, jestli tam má vůbec být,protože plyn (resp.regulátor) v tuto chvíli nemám do přijímače zapojený, zapínám při nastavování jen přijímač se spiritem, regl připojím až nakonec. Záchranu a stabilizaci mám v tuto chvíly vypnutou - pro zjednodušení, dtto zisk gyra.

Zkusím to vrátit do továrního stavu a začnu znova - to bývá často lék na podobné problémy.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 09. Nov 2015 11:10:22 
Offline

Joined: Thu 05. Nov 2015 14:33:36
Posts: 18
Tak jsem jednotku vrátil do továrního nastavení, a začal úplně znovu - a nic. Výchylku kolektivu nelze v grafu zmenšit , je jak zamrzlá na hodnotách -/+118. Zkusil jsem ATV, pak znovu AFR , pak křivku kolektivu a nic. Prostě nereaguje.Nemůže to být tím, že nenastavuji to první nastavení pomocí průvodce, ale rovnou přes jednotlivé záložky?


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 09. Nov 2015 11:27:51 
Online
User avatar

Joined: Sun 09. Jun 2013 13:14:17
Posts: 970
Location: Plzeň
Průvodce nebo rovnou nehraje roli.
A hýbe se ti teploměr při pohybu pákou kolektivu? Je to u Futaby CH6

_________________
Spirit System (Spirit W1, RS & GTR & all the others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 09. Nov 2015 11:31:25 
Offline

Joined: Thu 05. Nov 2015 14:33:36
Posts: 18
Vyřešeno, zkusil jsem zda se snižuje kolektiv přímo na vrtasu snižováním AFR a ejhle, on jde dolů , ale až od nějaké hodnoty kolem -/+79 ve vysílači, na kýžených -/+ 100 v grafu diagnostiky se dostanu hodnotou cca -/+ 63 ve vysílači. A to mně právě pletlo, zatímco hodnoty ostatních kanálů skončily po nastavení AFR ve vysílači téměř shodně na hodnotě kolem -/+81, kanál kolektivu se začal v diagnostice ve spiritu snižovat až po snížení AFR ve vysílači pod hodnotu 79, proto to vypadalo že nereaguje protože v diagnostice byla v rozsahu hodnot AFR od 100 do 79 vidět stále hodnota -/+118 a teprve při dalším snížení AFR začala tato hodnota klesat na kýžených -/+100.
Myslím, že to souvisí s mým vysílačem, protože tento vysílač (a myslím jako jeden z mála) má omezovač výchylky kolektivu - takový první Pitch booster.Dodatečně jsem si na to vzpomněl, že mi to podobně vykazovalo nižší hodnotu i V Baru, tam mě to ale nespletlo, protože tam se navzdory výše popsanému snižovala hodnota kolektivu v grafu hned od počátku - jen samozřejmě pomaleji.
Děkuji všem za pomoc, snad už se nic dalšího nevyskytne :D


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 10. Jan 2016 20:37:55 
Offline

Joined: Fri 08. Jan 2016 17:07:10
Posts: 59
jo taky mám stejný problém, ale na spektrumu (klasické zapojení), docela by mě zajímalo co je to AFR a co to dělá, píš v spektrumu to nejspíš bude jinak pojmenované. Zkoušel jsem měnit swash mix a nepomáha to.-/


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .